Free songs
Home / Author Archives: BabinLek (page 60)

Author Archives: BabinLek

Feed Subscription

Руско-корејски рецепти: За срцето и заштита од тумори

Руско-корејски рецепти: За срцето и заштита од тумори

Tрадиционални лекови кои може да ги подготвиме дома и не треба да трошиме многу време и пари, а истовремено дејствуваат и како превентива: Лековит појадок *Брусница Веќе е познато дека се смета за една од најздравите зрнести овошја, а во ...

Read More »

Ако ги имате овие знаци – Телото ви е преполни со отрови

Ако ги имате овие знаци – Телото ви е преполни со отрови

Колку често се будите уморни и без енергија за секјдневните задачи кои од вас се очекуваат? Колку често се будите уморни и без енергија за секјдневните задачи кои од вас се очекуваат? Адитивите во намирниците, препаратите за чистење во домаќинството, ...

Read More »

Подалеку од ова масло – Поопасно е од белиот шеќер!

Подалеку од ова масло – Поопасно е од белиот шеќер!

За сите оние кои фантазираат или уживаат во радоста на јадењето здрава храна, сојата е активна состојка од истата. Може да се користи како замена за млеко (млеко од соја), или може да ги замени повеќето протеини (тофу) и може ...

Read More »

Зајакнете го имунитетот за само 15 секунди – Наједноставен метод

Зајакнете го имунитетот за само 15 секунди – Наједноставен метод

Професор д-р Сергеј Бубновски, познатиот Московски специјалист за кинези терапија, препорачува едноставна метода за зајакнување на имунолошкиот систем: кратко тапкање со боси нозе во ладна вода! Студен туш и ладната вода воопшто имаат долга традиција во многу култури, и со ...

Read More »

Болести кои не покажуваат првите симптоми, а може да бидат смртоносни

Болести кои не покажуваат првите симптоми, а може да бидат смртоносни

Некои болести се очигледни, но некои состојби се развиваат полека, па луѓето обично не ги забележуваат болестите додека не е предоцна. Поради тоа, важно е редовно да одите на прегледи и да го известите докторот за најмалите промени кои ги ...

Read More »

Чај од врес – ја чисти крвта, лечи цистит, простата, бубрези, жолчка

Чај од врес – ја чисти крвта, лечи цистит, простата, бубрези, жолчка

Кога страдате од “дупки” во помнењето, чувство на непријатност и болки во главата или шумење во ушите, ќе ви помогне обичен врес, (латинско име Calluna vulgaris). Ставете една лажица сув цвет од врес во лонец. Додадете половина литар врела вода ...

Read More »

Чудо на моштите на Св. Лука – двајца исцелени на Кипар

Чудо на моштите на Св. Лука – двајца исцелени на Кипар

Кипарската Православна Црква објави за чудата што се случија со верниците за време на престојот на моштите на Св. Лука Кримски на Кипар. Кивотот со честичка од моштите бил донесен од Крим за поклонение на верниците на Кипар. Светињата пребивала ...

Read More »

Појдете и замислете желба, а овој манастир ќе ви ја исполни (Видео)

Појдете и замислете желба, а овој манастир ќе ви ја исполни (Видео)

По приказните на многуте верници, Свети Роман навистина ги исполнува добронамерните желби. До сега се забележани случаеви дека болнте  лица со помош на молитви од  манастирот си заминуваат здрави и исцелени. На посетителите им се препрорачува, најпрво да читаат молитви, ...

Read More »

Која е вашата крвна група: Еве каква личност сте според крвта!

Која е вашата крвна група: Еве каква личност сте според крвта!

Постојат четири крвни групи – А, Б, АБ и 0, а крвната група многу кажува за вас и вашиот карактер. Прочитајте според крвната група кои се вашите карактеристики. rvКрвна група 0 – овие луѓе тешко поднесуваат стрес, бидејќи кај нив ...

Read More »

Руски БАБИНИ лекови за простата

Руски БАБИНИ лекови за простата

Семки од тиква против простатитис Смелете 500 грама излупени непечени семки од тиква и додајте чаша густ мед. Сето ова добро измешајте го и направете топчиња со пречник од 1-1,5 сантиметри. Земајте по едно топче секое утро пред појадокот, с` ...

Read More »
Scroll To Top