Free songs
Home / сведоштва / Го победила ракот двапати, па сега и се одолжува на болницата која и помогнала

Го победила ракот двапати, па сега и се одолжува на болницата која и помогнала

Монтана Браун (24) е девојка која двапати го победила ракот. Неодмана се пофалила дека почнала да работи како педијатерска сестра во болицата во која се лекувала во Атланта во американската држава Џорџија.

На неа прв пат и бил дијагностициран рак кога имала само две години и повторно кога имала 15 години. После првиот ден, Монтана го сподели своето возбудување на своите пријатели на социјалата мрежа Фесбук.

Таа објаснила колку е среќна секој пат кога ќе го види логото на маицата и кога ќе си го види името во болницата во која работи.

Ни за милион години не би помислила дека на 24. Години ќе го живеам мојот сон а тоа е да работам во болницата во која се лекував како бебе и тинејџерка.

Монтана прв пат била во болница на свои 17 месеци и се лекувала многу години. Дијагностициран и бил рабдомисарски, малиген тумор на мекото ткиво. Откако ја завршила првата година во средното училиште, туморот повторно се вратил и морала да паузира со школувањето година дена, но преживеела.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss