Home / природен лек / Чудо од пијалок – ги лечи сите болести

Чудо од пијалок – ги лечи сите болести

morkovВи пренесуваме еден сок кој е познат како чудотворен пијалок, а се прави од овошје и зеленчук.

Еве го рецептот за подготовка, па обидетете се да почнете да го употребите уште денеска…

Потребни состојки:

– Еден компир

– Еден морков

– Едно јаболко

Подготовка:

Измијте го овошјето и зеленчукот, исечете ги со кората на парчиња и ставете ги во соковник и веднаш испијте го сокот. Можете да додадете лимон за да го освежите вкусот.

Најдобро е овој сок да се пие наутро на празен желудник или еден час по појадокот.

За брзи резултати пијте го овој сок два пати дневно, наутро и пред 17 часот.

Овој чудотворен пијалок е добар за следните болести:

1. Ги спречува ќелиите на ракот да се развијат.

2. Ги зајакнува белите дробови, спречува срцев удар и висок крвен притисок.

3. Го зајакнува имунолошкиот систем.

4. Добар е за вид, ги елиминира црвените и уморни очи или сувите очи.

5. Помага да ја отстраните болката од физичкиот тренинг, болка во мускулите.

6. Врши детоксикација, помага кај работата на цревата, го елиминира запекот.

7. Го отстранува лошот здив поради проблемите со варењето и инфекција на грлото.

8. Ги намалува менструалните болки.

Овој пијалок не предизвикува нус појави. Многу е хранлив и помага ако треба да изгубите тежина. Ќе збележите дека вашиот имунолошки систем се подобрил после две недели од користењето на овој сок.

20 comments

 1. Dobar den, me interesira za podgotvuvanje na ovoj pijalok:

  http://babinlek.com/chudo-od-pijalok-gi-lechi-site-bolesti/

  kompirot treba da e ziv, znaci nevaren pretpostavuvam?! Podobro da se prasa, oti navodno kompirot predizvikuval pokacena temperatura, barem do skoro ova mozese da se cue i od mediciinski lica !!

  I kolku vreme moze da se pie sokot, ili nema ogranicuvanja ? I samo ednas vo denot, neli?

  Odnapred Vi blagodaram na innformacijata, ubav den:)

 2. edno pojasnuvanje! kompirot ziv ili varen ? za kakov kompir stanuva zbor?

 3. Istoto prasanje, zar moze da se pie sok od ziv kompir?

 4. Ova ne e bach dobro od ziv kompir se dobiva visoka temperatura

  • Kompirot ziv – spored istrazuvanjeto na Dr. Prembabu Chathurvedi sokot od sirov kompir e mnogu zdrav – normalno vo umereni kolicini. na nasiot sajt imame nekolku tekstovi vo vrska so sokot od kompir

 5. Koj vo grad ima domasen kompir?

 6. go ima li nekoj pieno ovoj sok do sega ima li pocustvuvano nekoj efekt…. me zamisluva kompirot malku..?

 7. dali moze da mi kazete nekoj priroden lek za isfrlanje na kamen od zeludocna kesa? Blagodaram!

 8. А во врска со компирот може ли да биде фрит или мусака ???

 9. sakam da prasam dali ima nekoj priroden lek za rak vo prostata i dali ima nekoj lek za razbivanje na citostatici.drugo praanje liceto pie apcinja za razreduvanje na krvta hudrea i ima mnogu bolki vo kolenata.za odgovorot odnapred vi blagodaram

 10. me interesira dali sokot moze da go konsumirat i deca??? sinceto sega ke polni 3 godini za da mu go pokacam imunitetot malku
  blagodaram

 11. Не би смееле да пишувате статии со наслов “чудо од пијалок кој ги лечи сите болести” пошто тоа не е вистина. Не е возможно сите болести да ги излечи. Или единствено сакате да привлечете внимание и читаност. Има други начини тоа да го напишете за да привлечете внимание на публика. Не си го губете квалитетот како портал со фрази кои се неточни.

 12. jas go pijam pet meseci i mi se podobrija mnogu raboti mislam bolesti

 13. za nesto sto ne si siguren ne go upotrebuvaj a posebno ne davaj na deca ovde moze da pise sekoj sto saka

 14. sakam da prasam
  dali nekoj znae lek za gangrena
  pred destina dena dobiv na levata noga vo dolniot del na petat i prstite
  pomognete

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top