Home / алтернативна медицина

Category Archives: алтернативна медицина

Feed Subscription

Рецепти против рак од професор Христо Мермерски

Рецепти против рак од професор Христо Мермерски

Луѓето многу често знаат да изедат големи количини на салата, со неа да испијат и ракија, потоа да замезат сирење, салама, кашкавал и на крај главно јадење месо. Тогаш организмот е збунет и не знае од каде да почне. Професор ...

Read More »

Легендарен лекар ни го даде убиецот на рак – Врати 45.000 луѓе од смрт со оваа моќна смеса

Легендарен лекар ни го даде убиецот на рак – Врати 45.000 луѓе од смрт со оваа моќна смеса

Докторот Рудолф Брос измисли рецепт за 42-дневна исхрана, диета составена од сокови. Во својата книга „Брусовиот лек за рак“ тој посочи дека со овој метод излечил повеќе од 45.000 луѓе од рак и леукемија.Рецепт: 55% корен од цвекло, 300 мл ...

Read More »

Ви се затна носот а немате капки? – одзатнете го за три секунди

Ви се затна носот а немате капки? – одзатнете го за три секунди

Со температурите во минус во зимата, многу често знае носот да ни се затне. Дури и да немате капки при рака, има начин како да го одзатнете вашиот нос. Со врвот на јазикот допрете го непцето. Потоа со два прста ...

Read More »

Руски лек со кој ќе заборавите за проблемите со високиот крвен притисок

Руски лек со кој ќе заборавите за проблемите со високиот крвен притисок

Високиот крвен притисок е проблем кој го влошува здравјето на доста луѓе во светот. Тој предизвикува многу непријатност и лесно се хронифицира, но може да се контролира со рецепти од народната медицина. Ако сте доволно трпеливи, користејќи го рецептот кој ...

Read More »

Имате ли бели точки под очите или капаците – ослободете со од нив со неколку состојки

Имате ли бели точки под очите или капаците – ослободете со од нив со неколку состојки

Белите точки се една вообичаена состојба која луѓето ја имаат. Познати се како млечни точки. Иако овие нерамнини најчесто влијаат на новороденчињата, луѓето од сите возрасти можат да се здобијат со вакви точки. Што се млечните точки? Млечните или тврди ...

Read More »

Тест кои може да го направите дома – открива дали имате здрави бели дробови

Тест кои може да го направите дома – открива дали имате здрави бели дробови

Дали е се во ред со вашите бели дробови може да ви покаже мал тест за кој ви требаат само кибрит и запалка. Запалете го кибритот и испружете ја раката во која ја држите пред себе. Вдишете длабоко на нос ...

Read More »

Решете ги болките во грбот: Овие вежби се прават 1 минута (Видео)

Решете ги болките во грбот: Овие вежби се прават 1 минута (Видео)

Доколку имате болки во грбот, и сами знаете клолку може роа да ви смета во секојдневните активности и гво нормалниот живот. Но не се грижете, ви пренесуваме вежби кои ефикасно делуваат во најбрз можен рок! Лумбаго е еден од најчестите ...

Read More »

Дали некогаш ви се случило телото да ви „отскокне„ додека заспивате? Еве што се случува

Дали некогаш ви се случило телото да ви „отскокне„ додека заспивате? Еве што се случува

Сигурно некогаш ви се случило да заспиете и кога баш ви се чини дека , тонете во најубавиот сон, наеднаш вашето тело ќе ве изненади и ќе „ одскокне„ и ќе ве разбуди. Еве што всушност се случува: Научниците конечно ...

Read More »
Scroll To Top