Home / алтернативна медицина (page 4)

Category Archives: алтернативна медицина

Feed Subscription

„Тест на смртта“ – открива ќе бидете ли живи во следните 5 години

„Тест на смртта“ – открива ќе бидете ли живи во следните 5 години

Научниците тврдат дека смислиле „тест на смртта“ кој ќе ви одговори  дали ќе живеете во следните пет години. Тестирањето се спроведува врз основа на примерок од крвта за да открие процентот на веројатност да се умре од различна болест, од срцево ...

Read More »

Правете го ова секој ден и нема да се разболите

Правете го ова секој ден и нема да се разболите

Новиот метод за лекување голем број болести со жубуркање на масло во уста ја откри доктор Карач на Конгресот на Украинското здружение на онколозите и бактериолозите. Неговата постапка за многумина е сомнителна, но за среќа не е комплицирана за да ...

Read More »

Руски рецепт лекува чир на желудник за 7 дена

Руски рецепт лекува чир на желудник за 7 дена

Доколку имате проблеми со чир на желудникот, ви претставуваме руски народен лек кој може да ви помогне. Имено, рускиот тревар Г. И. Глубоког открива рецепт за патентирано средство за лечење на дизантерија, дијареа, колера, воспаление на слепото црево и салмонелоза. ...

Read More »

Јадете со сребрени лажици и вилушки – Среброто ги убива сите бактерии, појачува дејството на антибиотик

Јадете со сребрени лажици и вилушки – Среброто ги убива сите бактерии, појачува дејството на антибиотик

Бактериите имаат непријател, а тоа е среброто. За антибактериското дејство на овој благороден метал знаел уште Хипократ, но до денес никому не му било јасно како се случува тоа. Новите истражувања во магазинот „Translational Medicine“ направиле голем пресврт во борбата ...

Read More »

Јапонска техника: Како веднаш да ги смирите нервите – за буквално 1 минута

Јапонска техника: Како веднаш да ги смирите нервите – за буквално 1 минута

Јапонска техника за балансирање на емоциите и смирување на телото на брз и едноставен начин. Се што треба да направите е да го држите прстот од едната рака во текот на една минута, а потоа повторете ја постапката и со ...

Read More »

Како дома да го исчистите забниот камен без да одите на забар

Како дома да го исчистите забниот камен без да одите на забар

Најдоброто чистење на забен камен е од стоматолог, но има и доста народни рецепти со кои можете да се ослободите од него во домашни услови. 1. 30 грама кори од орев, потоа полијте ги со вода и варете ги 15 минути ...

Read More »

Тајна стара 100 години- Овие семки го лекуваат ракот за само неколку дена?

Тајна стара 100 години- Овие семки го лекуваат ракот за само неколку дена?

Најстрашната болест на 21 век, нормално е ракот. Многу истражувања и милиони долари се трошат на тезите за да се пронајде лек за оваа пеколна болест. Колку знаеме, напредок се уште нема. Од друга страна, статистиките покажуваат дека ракот е ...

Read More »

Пробајте го кинескиот рецепт кој ќе ви ги излечи сите болести!

Пробајте го кинескиот рецепт кој ќе ви ги излечи сите болести!

Доколку секојдневно, на одредено место на телото ставите коцка мраз, организмот ќе почне да се подмладува, многу болести исчезнуваат, а вие ќе бидете здрави, расположени и полни со енергија. Човечкото тело поседува едно потполно единствено место. Доколку секојдневно ставате коцка ...

Read More »

Ефикасно и ЗАСЕКОГАШ отстренете ги влакната од лицето

Ефикасно и ЗАСЕКОГАШ отстренете ги влакната од лицето

Куркумата длабински ја чисти кожата, ги отстранува мртвите клетки и други нечистотии од површината на кожата, ја стимулира работата на лимфните жлезди и циркулацијата на крвта, а поради нејзините анти-воспалителни ефекти, ги намалува акните, го зголемува сјајот и природната pH ...

Read More »

Ве болат зглобовите? Пробајте го овој чудотворен руски мелем

Ве болат зглобовите? Пробајте го овој чудотворен руски мелем

Постојат повеќе причини за болка во зглобовите – траума, преоптеретување, скршеница, артритис, реума…За да си помогнете направете лековит мелем во чија основа се медот, сенфот, солта и водата. Овој рецепт на руската народна медицина се подготвува од едноставни состојки, кои ...

Read More »
Scroll To Top