Home / алтернативна медицина (page 20)

Category Archives: алтернативна медицина

Feed Subscription

По лек за очи, кожни болестим плодност – лековити води во Капиштец, Говрлево, Кучково

По лек за очи, кожни болестим плодност – лековити води во Капиштец, Говрлево, Кучково

Во дворот на црквата „Свети Јован Kрстител“ во населбата Kапиштец, изворот во црквата „Светите Kозма и Дамјан“ во скопското село Говрлево, но и лековитата вода, чиј извор се нарекува „Мијочи“ во селото Kучково. Жителите раскажуваат за многу случаи во кои луѓе ...

Read More »

Еве што треба да јадете на 20, 40,50.. 60 години – исхрана според годините

Еве што треба да јадете на 20, 40,50.. 60 години – исхрана според годините

Правилна исхрана е основа за здрав начин на живот, при што треба да ги земете во предвид и годините, тврдат научниците од Универзитетот во Калифорнија. Нашето тело се менува со времето, потребите на организмот се поинакви, и она што го ...

Read More »

Видео кое ќе ве шокира: Tајна за водата

Видео кое ќе ве шокира: Tајна за водата

Масару Емото е човекот кој има дадено најголем придонес во откривањето на тајната преку своите истражувања и експерименти. Токму денес одделете кратко време од вашето веб-сурфање и погледнете го ова видео! Науката не може да ги објасни својствата на водата. ...

Read More »

Зајакнете го имунитетот за 15 секунди – едноставен метод

Зајакнете го имунитетот за 15 секунди – едноставен метод

Професор д-р Сергеј Бубновски, познатиот Московски специјалист за кинези терапија, препорачува едноставна метода за зајакнување на имунолошкиот систем: кратко тапкање со боси нозе во ладна вода! Студен туш и ладната вода воопшто имаат долга традиција во многу култури, и со ...

Read More »

Лимон и сода – силна замена за Хемотерапија

Лимон и сода – силна замена за Хемотерапија

За лимонот веќе е докажано дека има силни анти-канцерогени својства. Освен тоа има и многу други полезни својста. Има многу силен ефект врз цисти и тумори. Ова растение лекува од рак, тестирано е на сите видови рак, а ако се ...

Read More »

Лек на нашите претци – Со притискање на прстите излечете еден куп болки

Лек на нашите претци – Со притискање на прстите излечете еден куп болки

Јапонскиот лекар кој се занимава со древна алтернативна медицина, Јин Шин Јуку смета дека со притискање на одреден прст на раката можат да се решат болки, несоници или некои ментални блокади. Палец Со притискање на палецот би требало да се ...

Read More »

Како сами да се лечите: Рефлексотерапија – Древна техника за самолекување

Како сами да се лечите: Рефлексотерапија – Древна техника за самолекување

Рефлексотерапијата е древниот метод на самолекување и активирање на исцелувачките процеси во телото, како физичката, така и менталната состојба. На почетокот на дваесеттиот век, американскиот хирург д-р Вилијам Фицџералд од Конектикат развил модерна зонска теорија на човечкото тело. Тој открил ...

Read More »

Не ги игнорирајте: Соновите укажуваат на болестите кои што ни се закануваат

Не ги игнорирајте: Соновите укажуваат на болестите кои што ни се закануваат

Човечката потсвест почнува да ги анализира активно информациите за време на спиењето, особено сигналите на внатрешните органи. Дијагностиката на разни заболувања во зависност од содржината на соништата за првпат научно е оправдана од страна на  докторот на медицински науки Василиј ...

Read More »

Чудно ама делува – може да се лечите со Алуминиумска фолија – еве како

Чудно ама делува – може да се лечите со Алуминиумска фолија – еве како

Ако ве мачат болки во вратот, грбот, рамениците, колената, или имате болка во петата која не ви дозволува да застанете на неа, можете на болното место да ставите фолија. На ваше изненадување и среќа, по одредено време, болката исчезнува. Следниот ...

Read More »

Одете боси за да ги оздравите виталните органи

Одете боси за да ги оздравите виталните органи

Знаете ли дека на нашите стапала и на дланките постојат точки поврзани со сите витални органи во телото? Со стимулирање на тие точки ги масираме внатрешните органи и го подобруваме протокот на виталната енергија низ нив, а со тоа стануваме ...

Read More »
Scroll To Top