Home / Ваши лекови - читатели препорачуваат / Лек за синуси од растение кое расте диво во тиквешијата

Лек за синуси од растение кое расте диво во тиквешијата

Со години мака мачам со синусите па одлучив да споделам со вас што ме спаси

diva krastavica2Имено од Демир Капија ми донесоа диви краставици. Мали се. Ги сечевме на пола и капевме по неколку капки во двете носници и по неколку минути носот почнуваше да ми тече и се што беше внатре ќе се исчистеше и веднаш полесно ми беше, можев слободно да дишам.

Само не претерувајте со употребата бидејќи се отровни доколку се испие пример цеден сок од нив. И исто така ја надразнуваат малку кожата но доколку ставате еднаш дневно ќе бидете во ред .

Босилка Р

 

5 comments

  1. a kolku vreme se koritsat divite krstavici

  2. ne gi lazete ludjeto ne pomagaat divite krstavicki samo mozat da vi napravat golemo vospalenie i nisto drugo jas probav i toa razredeni so voda pa stignav do lekar

    • На мене помогнаа овие диви крставички ! Пробав со се ,но една бабичка ми даде диви крставички во пресол и од нив стискав течноста на неколку пати. Од тогаш поминаа 16 години и јас сум добро !

  3. Pogresna vie metodata
    Zrelata krastavicka koga puka ke gledate semeto sto go isfrla da go isfrli vo vasata dlanka a potoa prinesete go vo neposredna blizina na nosna suplina dovolno za da moze kiselinata od nego da ja vdisitr no nikako ne smeete tecnosta u nosot da stavate posto moze da vi napravi problem so sluzot od nosot

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top