Home / бабини рецепти / Чудотворен пијалок кој ИМ ЈА ВРАЌА ПРИРОДНАТА БОЈА на седите влакна!

Чудотворен пијалок кој ИМ ЈА ВРАЌА ПРИРОДНАТА БОЈА на седите влакна!

Потребни состојки

seda kosa-200 гр масло од ленено семе

-4 средни лимони

-2 мали чешлиња лук

-1 кг мед

Начин на подготовка

Ставете бел лук и цел лимон во блендер. Не заборавајте да ја излупите кората од лимоните. Потоа додајте го маслото од лененото семе и медот па измешајте. Ставете ја смесата во стаклен сад и цврсто затворете со капакот. Чувајте ја оваа мешавина во фрижидерот.

Конзумирајте една лажичка од мешавината пред јадењето. Користете само дрвена лажица! Се препорачува оваа мешавина да се користи до три пати дневно!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top