Home / природен лек / Течен кромид – ги чисти крвните садови, ја подобрува работата на мозокот…

Течен кромид – ги чисти крвните садови, ја подобрува работата на мозокот…

Исцедете 100 грама сок од кромид во тегла и додадете 100 грама мед.

kromidДобро измешајте и пијте трипати дневно по една супена лажица, половина час пред јадење.

Ги прочистува крвните садови, мозокот и го подобрува памтењето.

Освен тоа, помага за подобра работа на мозокот, обновувајќи ги мозочните клетки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top