Free songs
Home / аларм / ВНИМАВАЈТЕ: Клима уредот да не е под 23 степени

ВНИМАВАЈТЕ: Клима уредот да не е под 23 степени

Заборавете го Северниот Пол. Температурата на клима уредот никогаш да не биде пониска од 22-24 степени. Така нема ни да се преладите, ниту ќе се потите

klimaНе влегувајте во простории со клима уред, ако сте врели, испотени или малку облечени. Понесете со себе пуловер или тенка маица која ќе ја облечете.

Или почекајте да се исуши потта: за да не ја изгубите нагло топлината од телото и да не се преладите.

Последиците од нагло преминување од разладена просторија на топло може да бидат различини: од главоболки , до болки во вратот или настинка на грбот.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss