Free songs
Home / бабини рецепти / Ако сте раздразливи и нервозни – овoj напиток ќе ви помогне

Ако сте раздразливи и нервозни – овoj напиток ќе ви помогне

Загрејте 1 литар маслиново масло во сад на 40 Целзиусови степени. Во топлото масло додадете 50 грама сушена мајчина душичка сомелена во прав.

majcina dusica lekСадот со масло ставете го во друг поголем сад со врела вода и загревајте го мевлемот на пареа два часа, потоа тргнете го и оставете го да стои 12 часа.

Оладеното масло процедете го низ газа и оставете го да стои во фрижидер. Мевлемот потоа е подготвен за употреба.

Секоја вечер масирајте го ‘рбетот од долниот дел на грбот, па нагоре завршувајќи кај вратот. Дејството на овој мевлем е многу ефикасно.

Дури ако само ги масирате стапалата и рацете ќе се ослободите од раздразливост, од други симптоми на нервно растројство и многу подобро ќе се чувствувате.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss