Home / алтернативна медицина (page 48)

Category Archives: алтернативна медицина

Feed Subscription

Масло од канабис – природен лек против рак и помага во ублажување на болките (Видео)

Масло од канабис – природен лек против рак и помага во ублажување на болките (Видео)

Иако претставниците на медицината цврсто стојат на својата изјава дека марихуаната е штетна дрога, Канаѓанецот Рик Симпсон го посвети својот живот и кариера за да го докаже спротивното – марихуаната може и да лечи! Откако се излечил себеси со масло ...

Read More »

Чудотворна печурка од Тибет – Нема болест што не ја лечи, а го зголемува и либидото

Чудотворна печурка од Тибет – Нема болест што не ја лечи, а го зголемува и либидото

Позната е под латинското име Cordyceps sinensiss, а месното население на Непал ја вика варша гумба. Оваа чудотворно лековита медицинска печурка која расне во високите планини на југозападна Кина и на Тибет  има вчудовидувачка природна моќ да ги поттикне виталноста, ...

Read More »

Лечење на рак со Газија – за некого спас, за некого отров

Лечење на рак со Газија – за некого спас, за некого отров

Давеникот се фаќа за сламка, а болниот за сè што може да му помогне. И, ако на многумина петролејот им е асоцијација за осветлување, за многу болни е лек против болест. Низ вековите петролејот важел за народен лек против разни ...

Read More »

Зошто се Јапонците долговечни – што јадат?

Зошто се Јапонците долговечни – што јадат?

Лекарите и нутриционистите укажуваат дека со години јапонската исхрана е премногу здрава. И не само тоа, експертите сметаат дека изборот на намирници кои отсекогаш јапонците ги користеле во својата исхрана, придонеле до тоа да тие бидат лидери во борбата против ...

Read More »

Лечење со топла вода – ќе се зачудите кои се болести се на листата

Лечење со топла вода – ќе се зачудите кои се болести се на листата

Во Јапонија е навика да се пие вода веднаш по будењето. И научните тестови, исто така ги признале предностите на оваа техника. Лечењето со вода дава резултати за „стари“ и сериозни болести како и за „нови“ модерни заболувања – и ...

Read More »

Акупунктура – лечење без операции

Акупунктура – лечење без операции

Телото на секое човечко суштество е поврзано со енергетски канали со сите витални органи, а на секои од тие енергетски канали се наоѓаат стотици акупунктурни точки преку кои поминува витална енергија. Доколку дојде до прекин на проток на енергија до ...

Read More »

Тајната на долговечните Тибетанци – 5те Тибетантски ритуали за беспрекорно здравје (Видео/Фото)

Тајната на долговечните Тибетанци – 5те Тибетантски ритуали за беспрекорно здравје (Видео/Фото)

Секое тело има седум енергетски центри или чакри. Секоја чакра  е во одредена врска со седумте ендокрини жлезди во човечкото тело. Познато е дека овие хормони управуваат со сите телесни функции, вклучувајќи го и процесот на стареење. Тибетантските ритуали или ...

Read More »

Лекар лечи рак, сида и други болести само со древни рецепти запишани во библијата

Лекар лечи рак, сида и други болести само со древни рецепти запишани во библијата

Доктор кој лечи заболувања како рак, сида и сите останати болести тврди дека користи стародревни рецепти од Библијата. Доктор Ричард Шултз станал светски познат доктор со примена на древните и едноставни техники на лечење, кои уште пред 3500 години се ...

Read More »

Кинески лекар тврди дека делува – Исфрлете ги камењата од жолчката и црниот дроб по природен пат

Кинески лекар тврди дека делува – Исфрлете ги камењата од жолчката и црниот дроб по природен пат

Споделете ја оваа вест бидејќи оние кој ја пробале тврдат дека навистина делува. Ова, велат тие, ќе им помогне на многумина. Кинески лекар д-р. Lai Chiu Nan препорачува потполно природен метод на отстранување на камен од жолчката – кои се ...

Read More »
Scroll To Top