Home / алтернативна медицина / Кинески лекар тврди дека делува – Исфрлете ги камењата од жолчката и црниот дроб по природен пат

Кинески лекар тврди дека делува – Исфрлете ги камењата од жолчката и црниот дроб по природен пат

Споделете ја оваа вест бидејќи оние кој ја пробале тврдат дека навистина делува. Ова, велат тие, ќе им помогне на многумина.

LCNКинески лекар д-р. Lai Chiu Nan препорачува потполно природен метод на отстранување на камен од жолчката – кои се исклучително опасни – Освен што предизвикува болка, доведува до жолтица, па дури и до рак. “Ракот никогаш не е првата болест што се јавува”, изјави д-р.

Лаи, тој вели дека камењата во жолчка долго пред ракот предизвикуваат низа здравствени проблеми. Но поврзаност постои бидејќи според неговите истражувања, обично луѓето кои се разболуваат од рак, порано имале жолчни камења.

Еден од симптомите на камен на жолчка е чувство на надуеност по тежок оброк. Се чувствувате како да не можете да ја сварите храната. А може да чувствувате болка и во црниот дроб. Значи, ако мислите дека имате камен на жолчка, д-р Lai го нуди следниов метод за да ги отстраните природно.

Се тврди дека овој третман е исто така добар за оние со слаб црн дроб, бидејќи црниот дроб и жолчната кеса се тесно поврзани. Сепак мора да имате во предвид дека овој метод не е успешен за секого – оние кои имаат поголеми камења сепак мора да се јават на лекар.

zolcka kamen

Режим:

1 Првите пет дена, земајте по четири чаши сок од јаболко секој ден. Или јадете 4-5 јаболка, како сакате. Сок од јаболко ги омекнува жолчните камења. Во текот на тие пет дена, треба да јадете нормално – сокот од јаболка цедете си го сами, не користете купен готов сок од продавница.

zolcka simptomi

2 На шестиот ден не вечерајте.

3 Во 18 часот земете една мала лажичка на горка сол (магнезиум сулфат) со чаша топла вода. ВНИМАВАЈТЕ важно е да е горка сол – која не е лесно да се најде но ја има низ продавниците за здрава храна.

4 Во 20 часот повторете го истото. Магнезиум сулфат го отвора пропустот на жолчното кесе.

5 Во 22 часот земете половина чаша маслиново масло (или масло од сусам), со половина чаша сок од лимон – свежо исцеден. Измешајте добро и испијте. Маслото ги подмачкува камењата за да се олесни нивниот премин.

Следното утро, треба да сте во можност да видите зелени камења во урината. “Обично тие пловат”, Chiu забележува. “Можеби ќе сакате да ги броите.

,,Имав луѓе кои избројале 40, 50 или до 100 камења. Многу!. ” – Дури и ако немате никакви симптоми на камен на жолчка, можете да ја искористам оваа природна терапија. Секогаш е добро жолчното кесе да биде чисто,, – вели кинескиот лекар.

Сепак според блоговите и коментарите на оваа тема – оваа метода им помогнала на многумина. Такви сведоштва може да прочитате на следниот ЛИНК 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top