Home / алтернативна медицина (page 40)

Category Archives: алтернативна медицина

Feed Subscription

9 семиња со магична моќ – алтернативна медицина

9 семиња со магична моќ – алтернативна медицина

Чија семе Сервирање: 1 лажица Во една лажичка семе од чија има: – 2,5 пати повеќе протеини отколку во гравот – 3 пати повеќе антиоксиданси од боровинките – 3 пати повеќе железо отколку во спанаќот – 6 пати повеќе калциум ...

Read More »

Направете сами тест за кандида

Направете сами тест за кандида

Кандидата е габа, нормален “жител” на слузокожата на човекот, а кога прекумерено ќе се намножи предминува во болест која доведува до поголеми проблеми. Одредете го нивото на кандида во организмот со следниов тест: Пред да си легнете, наполнете чаша со ...

Read More »

Тајната на долговечноста: Пијте кафе, јадете во исто време, погледнете се голи во огледало

Тајната на долговечноста: Пијте кафе, јадете во исто време, погледнете се голи во огледало

Светски познатиот специјалист за канцер д-р Дејвид Агус во својата книга советува мали животни промени кои можат да ви донесат долг и здрав живот. 1. Прво и најважно – не заборавајте од време на време голи да се погледнете внимателно ...

Read More »

Францускиот бакнеж лечи сто болести

Францускиот бакнеж лечи сто болести

Верувале или не, докажано е дека бакнежите ги јакнат забите и имунитетот, нè опуштаат од стрес, ги смалуваат алергиските реакции и можат да ни помогнат да ги совладаме разните здравствени проблеми. Бакнувањето е добро за забите и го јакне имунитетот, ...

Read More »

Хрват лечи со поглед – Американците се тепаат за сеанса

Хрват лечи со поглед – Американците се тепаат за сеанса

Хрватот Иван Грбавац таканаречен Брацо ја освојува Америка! Брацо е познат по тоа што може да ве излечи само со погледот! Гарантира дека по неговата кратка терапија, ќе ве излечи од сите здраствени тегоби. Сеансата се состои од тоа да ...

Read More »

Лекување со ракија

Лекување со ракија

Ракијата се користи при заболувања на дишните патишта, воспалени крајници, болно грло и кашлица. Ракијата помага и при ангина. При температура се прават облоги за да може на болниот да се испоти и да ги исфрли токсините од организмот. Ракијата се користи ...

Read More »

Родители ја хранеле својата болна ќерка со канабис 2 пати дневно – денес може да оди и зборува!

Родители ја хранеле својата болна ќерка со канабис 2 пати дневно – денес може да оди и зборува!

Девојчето кое страдало од преку стотици епилептични напади неделнo, конечно е на добар пат да закрепне. Нејзините родители решиле да ја лечат со канабис. Шарлот Фиги, 5, страда од ретко генетско пореметување. Таа има околу 300 напади неделно, поради што ...

Read More »

Оваа девојка се излекувала само со правилно избрана храна (Видео)

Оваа девојка се излекувала само со правилно избрана храна (Видео)

Младата Ела Вудворд од Лондон го покажа својот пример, како исхраната може да биде многу важна. Откако и е дијагностицирана ретка болест, таа одлучила да се лекува со здрава храна и во тоа успеала. Ела имала само 20 години кога ...

Read More »

Oчите ви кажуваат дека нешто не е во ред со вашето здравје!

Oчите ви кажуваат дека нешто не е во ред со вашето здравје!

Крвави очи Крвавите очи најчесто се причина за загриженост. Но, експертите кажуваат дека доколку со нив не чувствувате болка или немате замаглен вид, најверојатно не треба да се грижите. Сонцето, прашината, настинките, алергиите и сувиот воздух може да предизвикаат пукање ...

Read More »

Мажи можат да откријат дали имаат рак со тест за бременост

Мажи можат да откријат дали имаат рак со тест за бременост

Многу години порано имав научено дека обичен тест за бременост, кој се продава во аптека, може понекогаш да даде позитивен резултат ако личноста што се тестира има канцер. Повикот до произведувачите на тестот потврди дека тоа е вистина: тестовите за ...

Read More »
Scroll To Top