Home / алтернативна медицина (page 41)

Category Archives: алтернативна медицина

Feed Subscription

Канцер во четврти стадиум се повлекол од пиперки и од лук – Рецепт

Канцер во четврти стадиум се повлекол од пиперки и од лук – Рецепт

Овој екстремно едноставен начин на лекување го научив пишувајќи ја книгата, вели Кејли Еидем, авторот на книгата “Лекарот што го излекува ракот”. Тој придвижи многу луѓе кон својот третман барајќи од нив поддршка, како што рече, во времињата што создаваат ...

Read More »

Ракот може да се излечи за 3 минути ?! (Видео)

Ракот може да се излечи за 3 минути ?! (Видео)

Верувале или не, болеста која ја покосува човечката популација и сè повеќе ги напаѓа и младите, ракот, може да се излечи за само три минути. Ова веќе со години го тврди познатиот американски автор Грег Браден, кој ја пропагира идејата ...

Read More »

Зоган – јапонска масажа која го подмладува лицето за 5 години (Видео)

Зоган – јапонска масажа која го подмладува лицето за 5 години (Видео)

Сè популарната јапонска масажа Зоган има значаен ефект во подмладувањето. Ги намалува брчките, кожата станува сè позатегната, еластична и глатка, се формираат правилни контури на лицето, се елиминраат отоците и надуеноста на лицето. Исто така се намалуваат или целосно исчезнуваат подочниците ...

Read More »

Лекарите им се вратија на пијавици

Лекарите им се вратија на пијавици

Генетска мапа на пијавици е проект од кој медицината денес многу се очекува. Пијавиците ја разредуваат крвта така што во неа уфрлуваат антикоагуланти и лачат молекули кои дејствуваат како анестетик. Лекарите ги сметаат за најефикасни лековите против воспаление на вени ...

Read More »

Седум трикови за да ги исчистите белите дробови и да спречите рак

Седум трикови за да ги исчистите белите дробови и да спречите рак

Ако веќе сте пушач, обидете се барем да го намалите ризикот од добивање на рак на белите дробови така што ќе ги прочистите од катран и токсини Еве кои продукти може да ви помогнат за да ги прочистите белите дробови ...

Read More »

Жена со церебрална парализа се лечи со марихуана – Резултатите се зачудувачки (Видео)

Жена со церебрална парализа се лечи со марихуана – Резултатите се зачудувачки (Видео)

Церебрална парализа (CP) е група на болести со непрогресивни движења предизвикана од дефект или оштетување на незрелиот мозок. Терминот “церебрална” се однесува на мозокот, а “парализа” на нарушените движења Жаклин Петерсон боледува од церебрална парализа со големи потешкотии во говорот, ...

Read More »

Човекот кој тврди дека лечи рак за 2 минути и 40 секунди (Видео)

Човекот кој тврди дека лечи рак за 2 минути и 40 секунди (Видео)

Грег Брејден е американски автор познат по своите теории за лечење на рак за кои напишал различни книги Едно од неговите познати тврдења е дека човечките емоции можат да влијаат на ДНК и дека колективна молитва може да излечи било ...

Read More »

Што да пиете кога сте гладни, нервозни, отечени – ова се пијалоци за спас

Што да пиете кога сте гладни, нервозни, отечени – ова се пијалоци за спас

Сите во фрижидерот имаме млеко и вода, но дали сте знаеле дека овие ефтини пијалоци можат многу да направат за вас, освен да ви ја згаснат жедта? Еве кои се тие. Да ги зацврснете мускулите: Млеко Млекото е тука за ...

Read More »

Техника да ги прочистите белите дробови на природен начин

Техника да ги прочистите белите дробови на природен начин

Постојат вежби за дишење кои ќе ги прочистат белите дробови. Вежбите за дишење се прават така што ќе застанете исправено со рацете поставени покрај телото, и нозете малку раширени. Вдишете од носот и задржете го воздухот неколку секунди па издишете ...

Read More »

Алги – морски зеленчук што лекува и храни на копно

Алги – морски зеленчук што лекува и храни на копно

Алгите се подводни билки, морски треви, кои многумина ги нарекуваат морски зеленчук. Сите што ги пробале се согласуваат дека имаат единствен вкус. Вку-сот на некои алги е благ, на други е поизразен и појак, но на сите им е заеднич-ко ...

Read More »
Scroll To Top