Home / алтернативна медицина (page 42)

Category Archives: алтернативна медицина

Feed Subscription

Незнаат за рак, живеат 100 години – еве зошто ова племе е имуно на канцер

Незнаат за рак, живеат 100 години – еве зошто ова племе е имуно на канцер

Леатрилот, кој се нарекува и витамин Б17 е еден од бројните лекови кои го лекуваат ракот но медицината упорно ги игнорира. Тој не е единствен, во природата постојат огромен број билки кои се лековити. Забранети се за користење дури и ...

Read More »

Обавезно прочитајте и споделете: Ова се чудо од едноставни лекови за рак

Обавезно прочитајте и споделете: Ова се чудо од едноставни лекови за рак

Постојат многу познати природни лекови за ефективна борба со ракот, а најважно од се е организмот да е здрав за самиот да се избори. Ако познавате некој кој се бори со ракот, ве молиме да му ги доставите овие информации, ...

Read More »

На какви болести укажуваат акните на различните делови од телото

На какви болести укажуваат акните на различните делови од телото

Местоположбата на акните по лицето и телото зборува многу за нашата здравствена состојба и поточно за кој систем или орган станува збор. Читањето на знаците е едноставно, замислете го телото како карта и дефектите како белези на тој пејсаж. Местата ...

Read More »

Човек од Хрватска се спасил од тешка форма на карцином со масло од коноп

Човек од Хрватска се спасил од тешка форма на карцином со масло од коноп

После месец дена откако почнал да користи масло од коноп, човекот го држел карциномот во своите раце, преполовен на два дела. Четирите години хемотерапија го уништиле неговиот организам. Кога почнал да го користи во Хрватска илегалното масло од коноп, многу ...

Read More »

ЗуСанЛи точка за долговеност – точка од 100 болести на вашето тело

ЗуСанЛи точка за долговеност – точка од 100 болести на вашето тело

Една јапонска легенда вели дека одамна живеел еден среќен човек кој добил од својот татко непроценливо знаење – знаење за точката на долговечност или точката од стотини болести. Синот секојдневно ја масирал оваа точка и доживеал смрт на неколку императори. ...

Read More »

Рецепти од древната медицина – како лечеле Маите

Рецепти од древната медицина – како лечеле Маите

Цивилизацијата на Маите, која шест векови цветала во подрачјето кое денес ги опфаќа деловите на Мексико, Белизе, Хондурас, Ел Салвадор и Гватемала, развила методи за лекување кои имаат свое место во денешната холистичка медицина. Тие развиле и неколку рецепти за ...

Read More »

Кинеска медицина: За белите дробови се врзува тагата, за црниот дроб – бесот

Кинеска медицина: За белите дробови се врзува тагата, за црниот дроб – бесот

Според кинеската медицина, основни причини за заболувањата се емоциите, а секој орган има своја емоција Земјата, огнот, водата, воздухот и металот се основните пет елементи за кои Кинезите веруваат дека ги има во секое човечко тело. Според нивните тврдења, потребно ...

Read More »

Ако сакате да сте здрави чистете го јазикот секој ден – упатство

Ако сакате да сте здрави чистете го јазикот секој ден – упатство

На површината на јазикот има еден куп на бактерии, остатоци од храна , габи и мртви клетки. Јазикот треба да се чисти секојдневно за да се избегнат болести, а особено со првите симптоми на настинка или грип. На тој начин ...

Read More »

Погледнете во вашите стапала за да дознаете дали имате некоја болест

Погледнете во вашите стапала за да дознаете дали имате некоја болест

Стапалата можат многу да ви кажат за вашето здравје. Промените на кожата, ноктите или начинот на кој ги чувствувате нозете, може да бидат сериозни знаци за проблеми на здравствената состојба. Доколку се откријат на време, симптомите може да ви го ...

Read More »

За живот без рак: Онколог вели – Пијте вино, отфрлете ги витамините..

За живот без рак: Онколог вели – Пијте вино, отфрлете ги витамините..

Американскиот онколог Дејвид Агус (48), од Универзитетската болница во Јужна Калифорнија, за германскиот таблоид „Билд” ги откри тајните за здравиот живот. Дејвид Агус тврди дека, гледано на долг рок, секое воспаление поттикнува добивање рак и заболување од срцеви проблеми. Лекарот вели ...

Read More »
Scroll To Top