Home / алтернативна медицина (page 6)

Category Archives: алтернативна медицина

Feed Subscription

Рецепт со лушпа од јајце за отстранување на брадавици

Рецепт со лушпа од јајце за отстранување на брадавици

За подготовка на овој лек ќе ви бидат потребни две тазе јајца, памук и фластер. Загрејте ја рерната на 250 степени и печете ги лушпите од јајцата половина час врз хартија за печење. Откако лушпите ќе се оладат, иситнете ги ...

Read More »

Решете се од црнките на носот во само три лесни чекори

Решете се од црнките на носот во само три лесни чекори

Речиси и да нема личност која не ја мачат митисериите на носот. За да не продолжите да се мачите со истите и да не трошите пари на третмани и пилинг, митесириите на носот можете да ги отстраните и самите, во ...

Read More »

Руски народни лекови

Руски народни лекови

Можеби ќе ви се чини чудно што Русите ги лекуваат главоболките со моркови, а габичните инфекции со кафе. Тие рецепти почиваат на стогодишно искуство. Во огромната Русија често се случувало луѓето да мораат да си помогнат сами, зашто на стотици ...

Read More »

Оваа билка убива 98 проценти од ракот за само 16 часа (Видео)

Оваа билка убива 98 проценти од ракот за само 16 часа (Видео)

Со оглед на тоа што е една од најсмртоносните болести, научниците постојано се трудат да изнајдат препарати кои што конечно ќе и стават крај на оваа болест, а еден од нив е и оваа билка која за само 16 часа ...

Read More »

Погледнете во својот папок – Доколку имате ваков облик тоа е знак дека може сериозно да се разболите

Погледнете во својот папок – Доколку имате ваков облик тоа е знак дека може сериозно да се разболите

Папокот е чуден дел од телото. Откако ќе се родиме тој е секогаш е тука и е таинствен и тивиок. И треба да знаеме некои работи за него. Тешко е да се препознаат првите знаци на болеста, поготово ако е ...

Read More »

Јајцата од јапонска препелица – еве за која болест колку јајца треба

Јајцата од јапонска препелица – еве за која болест колку јајца треба

Јајцата од јапонска се добри за деца во развој, регенерација, подмладување на телото, корисна храна за децата. Овие јајца во себе содржат 74,6 проценти вода, 13,1 проценти протеини, 11,2 проценти масти, 1,1 процент минерали , од кои 0,5 проценти калиум, ...

Read More »

Паста за заби која ќе ги остави заболекарите без работа!

Паста за заби која ќе ги остави заболекарите без работа!

Новата паста за заби која прави чуда ја измислила Јапонката Казуе Јамагиши. Како што тврдат дел од професионалците од оваа гранка, со оваа паста одењето на заболекар ќе стане минато. Како функционира оваа паста за заби погледнете во следното видео: ...

Read More »

Тест од 60 секунди, ви треба само лажичка: Дали ви се болни внатрешните органи?

Тест од 60 секунди, ви треба само лажичка: Дали ви се болни внатрешните органи?

Се што ви треба е лажичка и најлон кеса, а на овој начин можете да проврите дали е се во ред со вашиот респираторен систем, цревата, хормоните, метаболизмот, бубрезите или забите. Единствено што треба да направите е со лажичката да ...

Read More »

Притиснете со показлецот и држете 60 секунди – после ова никогаш нема да одите на доктор

Притиснете со показлецот и држете 60 секунди – после ова никогаш нема да одите на доктор

Кога чуствуваме болка, најпрво одиме на лекар или се фаќаме за кутијата со лекови. Меѓутоа, после овој текст ќе се уверите дека нее  потребно да се трете со хемија, ниту да чекате во полните чекалници во болниците. Refleksologija i prsti ...

Read More »

Методот кој лечи 10 работи: Притиснете и задржете ја оваа точка точно 60 секунди

Методот кој лечи 10 работи: Притиснете и задржете ја оваа точка точно 60 секунди

Можеби сте слушнале за акупресура, метод кој уште одамна го практикувале Кинезите, а и ден денес го користат луѓето да се ослободат од различни болки во различни делови од телото. Според многу истражувања, притискањето на акупресурните точки павилно, може да ...

Read More »
Scroll To Top