Home / алтернативна медицина (page 8)

Category Archives: алтернативна медицина

Feed Subscription

Стрес-тест – дознајте колку сте под стрес

Стрес-тест – дознајте колку сте под стрес

Колку пати ви се случило да се обидете да се опуштите во текот на денот, но мозокот цело време ве враќа на обврските што ве чекаат? Може за 5 секунди да дознаете колку навистина сте под стрес и во каква ...

Read More »

Лицето е огледало на здравјето

Лицето е огледало на здравјето

Кога ќе забележите оток, сува кожа и темни кругови на лицето, имајте ја на ум оваа мапа, бидејќи вашата кожа се обидува да комуницира со вас и да ви ги открие проблемите на внатрешните органи… Методот кој се нарекува мапирање ...

Read More »

Руско-корејски рецепти: За срцето и заштита од тумори

Руско-корејски рецепти: За срцето и заштита од тумори

Tрадиционални лекови кои може да ги подготвиме дома и не треба да трошиме многу време и пари, а истовремено дејствуваат и како превентива: Лековит појадок *Брусница Веќе е познато дека се смета за една од најздравите зрнести овошја, а во ...

Read More »

Зајакнете го имунитетот за само 15 секунди – Наједноставен метод

Зајакнете го имунитетот за само 15 секунди – Наједноставен метод

Професор д-р Сергеј Бубновски, познатиот Московски специјалист за кинези терапија, препорачува едноставна метода за зајакнување на имунолошкиот систем: кратко тапкање со боси нозе во ладна вода! Студен туш и ладната вода воопшто имаат долга традиција во многу култури, и со ...

Read More »

Која е вашата крвна група: Еве каква личност сте според крвта!

Која е вашата крвна група: Еве каква личност сте според крвта!

Постојат четири крвни групи – А, Б, АБ и 0, а крвната група многу кажува за вас и вашиот карактер. Прочитајте според крвната група кои се вашите карактеристики. rvКрвна група 0 – овие луѓе тешко поднесуваат стрес, бидејќи кај нив ...

Read More »

Рецепт за масло од канабис што лекува рак (Видео)

Рецепт за масло од канабис што лекува рак (Видео)

Погледнете како се прави лекот, со кој најголемиот борец во светот за легализација на канабисот во медицински цели, Рик Симпсон, излекувал повеќе од 5.000 луѓе од рак. Овој самоук лекар рецептот го поставил на својата страница phoenixtears.ca. Идејата е слободно да ...

Read More »

Тој тврди дека лекот за рак го имаме во кујна (Видео)

Тој тврди дека лекот за рак го имаме во кујна (Видео)

Рудолф Бреус измислил метод од 42 дена исхрана ограничена само на сокови од органско произведен зеленчук. Неговиот метод, како што вели тој, излечил 45.000 луѓе од рак и леукемија.Ова е неговиот рецепт: цвекло (55%), моркови (20%), корен од целер (20%), ...

Read More »

Едноставен трик – Како да не се прејадувате?

Едноставен трик – Како да не се прејадувате?

Потребна е голема самоконтрола за да се изедат помали порции и да се избегне прејадувањето, вклучително да се одолее на десертите кои се на дофат. Ако ништо друго не помага, обидете се со овој едноставен трик. HRANБрендон Нуген, автор и ...

Read More »

Рупите – На водите на Баба Ванга носат и деца со посебни потреби

Рупите – На водите на Баба Ванга носат и деца со посебни потреби

Kога познатата јасновитка Вангелија Гуштерова, нарекувана од народот Баба Ванга, ја прашале зошто често доаѓа во областа Рупите, таа одговорила: „Ова место е многу особено. Ми служи како акумулатор и од него црпам енергија и сила. Некогаш овде имало страшен ...

Read More »

Ова растение им помага на девојките – еве како

Ова растение им помага на девојките – еве како

Дома сите имаме цвеќиња и билки, но меѓу нив постојат такви кои кријат тајна за здравје и среќа. Една од овие приказни за растенија кои ги имаме, но не знаеме колку се важни е токму Spatifilum, за кое се верува ...

Read More »
Scroll To Top