Home / алтернативна медицина / Тој тврди дека лекот за рак го имаме во кујна (Видео)

Тој тврди дека лекот за рак го имаме во кујна (Видео)

Untitledtrhb54y54yh45y45y45y45Рудолф Бреус измислил метод од 42 дена исхрана ограничена само на сокови од органско произведен зеленчук. Неговиот метод, како што вели тој, излечил 45.000 луѓе од рак и леукемија.Ова е неговиот рецепт: цвекло (55%), моркови (20%), корен од целер (20%), компир (3%) и црвена ротквица (2%).

Се пие само кога на организмот му треба течност, не наеднаш.

При консумирањето важен е и престој на отворено.

Во текот на овие 42 дена гладување од ткивото се исфрлаат сите загадувачи кои се внесени со храна и пијалак.

Изврор: готви.мк

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top