Free songs
Home / природен лек / Со овој лек ќе пукате од енергија

Со овој лек ќе пукате од енергија

Оваа витаминска бомба која ќе ви даде енергија е идеалното решение за вас.

Потребни состојки:

med i gumbri200 мл мед
200 гр ореви
200 гр суво грозје
200 мл сок од моркови
200 мл сок од цвекло
2 лимони

Начин на подготовка:

Измијте ги лимоните, пресечете ги на половина и од секоја половина извадете ги семките. Сомелете ги лимоните заедно со кората, освен ако лимонот е прскан, а потоа масата ставете ја во стаклена тегла од еден литар. Додајте мед, сок од цвекло и морков и се добро измешајте. Потоа додајте ги мелените или ситно сецкани ореви и суво грозје и повторно измешајте. Подготвената смеса чувајте ја во тегла во фрижидер.

Земајте по една лажица од оваа смеса пред секој оброк, три пати дневно.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top