Home / алтернативна медицина (page 7)

Category Archives: алтернативна медицина

Feed Subscription

Луѓето масовно го споделуваат неговиот лек против ракот – илјадници луѓе се излекувале со оваа метода

Луѓето масовно го споделуваат неговиот лек против ракот – илјадници луѓе се излекувале со оваа метода

Германски доктор Рудолф Бреус смислил метода на исхрана од 42 дена, оваа исхрана е  ограничена на сокови од органско овојше и зеленчук. Тој во својата книга “The Breuss Cancer Cure” наведува како со оваа метода излекувал над 45.000 луѓе од рак ...

Read More »

Ова мора да го знаете доколку имате „О“ крвна група

Ова мора да го знаете доколку имате „О“ крвна група

Луѓето со „0“ крвна група се навистина нешто посебно, бидејќи можат да даваат крв на сите останати групи (во еритроцитите на крвната група 0 нема никаков фактор кој би ја разорил туѓата крв), но можат да примат крв само од ...

Read More »

Додадете само една состојка во кафето и имајте подобро здравје

Додадете само една состојка во кафето и имајте подобро здравје

Mалкумина од нас знаат дека со додавање на само една состојка во црното кафе можеме значително да си го подобриме здравјето. Имено, станува збор за печурките. Печурките во прав кои можеме да ги најдеме во продавниците за здрава храна значително ...

Read More »

Набавете ја ова билка за здравје, да ве прати среќа и да имате пари

Набавете ја ова билка за здравје, да ве прати среќа и да имате пари

Босилекот е билка позната по своите лековити дејства и поради тоа можеби е идеално време да почнете да ја одгледувате во вашиот дом.Помага за депресија, дигестивниот систем, дијабетес, како и тешки болести. Штити од вируси и инфекции. Исто така е ...

Read More »

Ова овошје го убива ракот – и тоа после неколку дена!

Ова овошје го убива ракот – и тоа после неколку дена!

Оваа вест со неверојатна брзина се прошири на интернет и им даде надеж на милиони луѓе во светот. Научниците пронашле природно и многу делотворно средство против ракот. И тоа сосема случајно! Истражувачки тим сосема случајно приметил дека голем број животни ...

Read More »

За 5 минути сопрете го течењето на носот

За 5 минути сопрете го течењето на носот

Луѓето често не обрнуваат внимание на тоа дека течењето на носот може да има сериозни последици.Масирањето на одредени точки на лицето може да му помогне на организмот побрзо да се опорави. Еден ефикасен начин предлага Лу Хунсен, доктор по кинеска ...

Read More »

Притиснете со показлецот и држете 60 секунди – после ова никогаш нема да одите на доктор

Притиснете со показлецот и држете 60 секунди – после ова никогаш нема да одите на доктор

Кога чуствуваме болка, најпрво одиме на лекар или се фаќаме за кутијата со лекови. Меѓутоа, после овој текст ќе се уверите дека нее  потребно да се трете со хемија, ниту да чекате во полните чекалници во болниците. Refleksologija i prsti ...

Read More »

Еве колку часови спиење се доволни според возраста

Еве колку часови спиење се доволни според возраста

Со обемот на работните часови и недостигот на време за себе, луѓето почнаа да забораваат на важноста на добриот сон, често заменувајќи ги тие 6-8 часа со нешто друго што е поврзано со кариерата. Многумина пак, сакаат да го минат ...

Read More »

Методи на Никола Тесла за зголемување на мозочната продуктивност

Методи на Никола Тесла за зголемување на мозочната продуктивност

Никола Тесла е познат по создавањето на електричен систем за наизменична струја, но покрај тоа неговото име се наоѓа и на уште околу 300 патенти за разновидни изуми. Во текот на животот константно работел на проекти и често ги реализирал ...

Read More »

Притиснете ја оваа точка во увото – ќе се ослободите од целиот стрес!

Притиснете ја оваа точка во увото – ќе се ослободите од целиот стрес!

Рускиот психијатар и лекар Марк Сандомирски му открил на светот како да се ослободите од стресот на сосема едноставен начин. Со оглед на тоа дека долготрајната изложеност на стрес може да предизвика сериозни здравствени тешкотии, не е на одмет да ...

Read More »
Scroll To Top