Home / алтернативна медицина / Набавете ја ова билка за здравје, да ве прати среќа и да имате пари

Набавете ја ова билка за здравје, да ве прати среќа и да имате пари

Босилекот е билка позната по своите лековити дејства и поради тоа можеби е идеално време да почнете да ја одгледувате во вашиот дом.Помага за депресија, дигестивниот систем, дијабетес, како и тешки болести.

bosilek2-300x224Штити од вируси и инфекции.

Исто така е моќен афродизијак.

Според старите верувања куќата во која се одгледува босилек не може да биде сиромашна, затоа набавете ја ова билка што побрзо.

Исто така старите верувања велат дека оној кој наутро ќе конзумира малку босилек ќе привлече благосостојба во текот на денот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top