Home / алтернативна медицина / Ова овошје го убива ракот – и тоа после неколку дена!

Ова овошје го убива ракот – и тоа после неколку дена!

Оваа вест со неверојатна брзина се прошири на интернет и им даде надеж на милиони луѓе во светот.

voce-lijeci-78262Научниците пронашле природно и многу делотворно средство против ракот. И тоа сосема случајно!

Истражувачки тим сосема случајно приметил дека голем број животни ја јадат оваа чудна овошка, но после тоа брзо ги плукаат семките.

Тоа ја разбудило љубопитноста во нив и сакале да знаат поради што е тоа така.

Погледнете:

Nevjerovatno okriće: Voće koje liječi rak by playchannel

Резултатите ги оставиле без зборови…

image_thumb17

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top