Home / алтернативна медицина / Решете ги болките во грбот: Овие вежби се прават 1 минута (Видео)

Решете ги болките во грбот: Овие вежби се прават 1 минута (Видео)

Доколку имате болки во грбот, и сами знаете клолку може роа да ви смета во секојдневните активности и гво нормалниот живот. Но не се грижете, ви пренесуваме вежби кои ефикасно делуваат во најбрз можен рок!

Лумбаго е еден од најчестите здраствени проблеми во денешницата, и се проценува дека 80% од популацијата во светот вос својот животбарем еднаш во животот има почувствувано болка во долниот дел на грбот или слабината. Најчеста причина на долониот дел од грбот се:

– Повреда на грбот

– Бременост и породување

– Прекумерно седење

– Мали физички активности

– Притисок на нервите

– Компрециска фрактура

Добрата вест е дека со вежбање можете да ја намалите, дури и да ја отстраните болката од грбот. Ослободете се од болката и вратете го животот во нормала со овие едноставни вежби кои се прават една минута дневно, а грбот ќе ви биде препороден!

Погледнете го видеото:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top