Free songs
Home / бабини рецепти / Домашен лек против кашлица за деца: Преку ноќ ја отстранува

Домашен лек против кашлица за деца: Преку ноќ ја отстранува

Облогите од мед се фантастични и помагаат во отстранувањето на кашлицата, особено кај децата!

Еве го рецептот за да ги подготвите!

Потребни состојки:

домашен мед

маслиново масло

брашно

Прво се меша малку брашно и маслиново масло и добро се меша, а потоа додадете мед. Мешајте добро за да добиете еднолична смеса и потоа ставете ја на салфета а врз неа ставаете газа.

Газата ставете ја на грбот или на градите, па прицврстете ја со леплива лента, така што нема да се движи, но може да работи цело време.

Ако го ставите ова на деца, тогаш направете го тоа три часа пред да отидат во кревет.

Не се случиле никакви несакани реакции досега, така да сите може да го користат.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top