Home / алтернативна медицина / Легендарен лекар ни го даде убиецот на рак – Врати 45.000 луѓе од смрт со оваа моќна смеса

Легендарен лекар ни го даде убиецот на рак – Врати 45.000 луѓе од смрт со оваа моќна смеса

Докторот Рудолф Брос измисли рецепт за 42-дневна исхрана, диета составена од сокови. Во својата книга „Брусовиот лек за рак“ тој посочи дека со овој метод излечил повеќе од 45.000 луѓе од рак и леукемија.Рецепт:

55% корен од цвекло, 300 мл

20% моркови, 100 мл

20% корен од целер, 100 мл

3% компир, 10 до 30 ml, по избор

2% ротквица, 10 до 30 ml

Откако ќе го приготивите сокот, треба да го прецедите со цедилка или газа, бидејќи се уште има зеленчук.

Ако сте користеле соковник, можеби нема да има потреба да го процедувате сокот.

,,Ракот се храни само со цврста храна и за тоа, 42 дена треба да биде само сок и чај. Туморот ќе умре и може да продолжи да живее. За време на третманот, може да изгубите пет до петнаесет килограми, но пациентите се чувствуваат подобро. Овој рецепт сум го направил на себеси, и никогаш не сум бил толку ефикасен како во времето на лекувањето”- раскажува Рудолф.

Добро е да пиете сок неколку дена пред да започнете со третманот за да се навикнете на него. За нормален живот треба да пиете од 1/8 до 1/4 литри дневно, но може и доза од ½ литри дневно. Не ја проголтувајте смесата веднаш, држете ја во устата. Покрај тоа, можете да пиете, од време на време, сок од зелка, бидејќи тоа е многу корисно.

Компирите не се задолжителни освен со исклучок кај рак на црниот дроб, каде тие играат важна улога. Ако во составот на сокот не фигурира компирот, Брос советува помеѓу да се пие напивка од компир кора. Неколку дена пред гладувањето, Брос препорачува да се пие четвртина литар од смесата за да се навикне болниот на вкусот.

Многу е важно да се користат и специјалните инфузии од билки, како и овозможување на обновата на размената на материите. Третманот завршува со специјален чај за бубрези, заедно со инфузии од жалфија и здравец. Брос препорачува и чај од невен, познат меѓу другото, како средство кое се бори против ракот.

Овој третман може да се направи со домашни сокови. Не пијте повеќе од половина литро дневно од коктелот од цвекло, моркови, целер, корени, ротквици и компири. Сокот треба да се исцеди така што да нема присуство на цврсти материи. Во прилог на овие сокови може да се земе еден сок од јаболко, сок од лимон со вода, и сок од кисела зелка, но малку.

Пред започнување на третманот, обидете се со 1/4 литри сок дневно со нормална исхрана. Земете го овој сок со лажица за да не се проголта веднаш за да може да го стимулира ослободувањето на плунката.

По 30 до 60 минути подоцна, земете две чаши топол чај од кантарион, „Mentha piperata“ или „Melissa officinalis“. Потоа по 30 до 60 минути напијте се сок од зеленчук.

Петнаесет до 30 минути подоцна уште една голтка сок од зеленчук. Треба да конзумирате малку сок од зеленчук 10 до 15 пати цело утро само кога сметате дека ви е потребно.

Оној кој ќе го спроведе правилно рецептот губи малку од неговата тежина.

Начинот на кој се конзумираат овие сокови:

– Рано наутро полека пијте половина чаша млак чај за бубрезите.

„По половина час, една до две чаши топол чај со кантарион, маточина од лимон или нане.

– По 30-60 минути, пијте мала количина на сок, но не голтајте веднаш, и чувајте го малку во устата! – По 15-30 минути, повторно напијте се од сокот од зеленчук.

Пијте само кога имате желба.

И најважно од се е да не користите шеќер!

One comment

  1. osven so sokovi so nishto drugo ne se lechi kancerot,zashto za sokoterapijata ili GERSONOVATA TERAPIJA Max Gerson dobil i nobelova nagrada,a denes imame i vo Makedonija pacienti koi se spasile ischistuvajkigo kancerot za 100% od svoeto telo blagodarenie na ovaa terapija,no prethodno treba da se izvrshi klistiranje na organizmot so 900ml organsko kafe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top