Home / алтернативна медицина / Руски лек со кој ќе заборавите за проблемите со високиот крвен притисок

Руски лек со кој ќе заборавите за проблемите со високиот крвен притисок

Високиот крвен притисок е проблем кој го влошува здравјето на доста луѓе во светот. Тој предизвикува многу непријатност и лесно се хронифицира, но може да се контролира со рецепти од народната медицина.
Ако сте доволно трпеливи, користејќи го рецептот кој денес го избравме за вас, ќе го стабилизирате нивото на високиот крвен барем за две години нанапред.

Единствениот услов е да ги запазите рецептот и да наметне некои елементарни, класични ограничувања во однос на исхраната.

Русинката Марвел Оганјан е био-терапевт. Таа е доктор на медицински науки и биохемичар. Има полувековно искуство во користењето на рецепти од народната медицина. Како специјалист успеала да изучи и утврди некои специфичности во употреба и комбинацијата на билките. Марвел Оганја е автор на “Водич на практичниот лекар”.

Таа работела долги години и врз книгата “Златните правила на природната медицина”. Русинката постојано зборува за природните методи на лекување, како користење на билни чаеви и напивки и планински туризам. Здравственото гладување, според неа, дава моќен отпор на вируси и бактерии. Денес ви нудиме рецептот на Марвел Оганја за соборување на високиот крвен притисок.

Што е потребно за да го направите овој природен лек?
– литар и пол вода
– 1 чаша млади борови врвови
– иста количина мелени суви шипки
– и повторно чаша, но овој пат ја пополни со отфрлено суви листови од кромид
– Конечно се додаваат десет-петнаесет сечкано листови од црница

Смешајте ги сите состојки. Истурете ги со вода и оставете ги да се свари за 10 минути.Потоа отстранете ги од топлото. Така подготвениот лек се цеди веднаш. Подгответе количин чај е за два дена. Распределбата зависи од вас. Не е потребно да се пие на гладно – пиејќи кога ќе одлучите.

Може да го подобрите вкусот како додадете малку мед.
Време на лекување – 4 месеци.
Подобрувањето почнува да се забележува во рок од една недела.
Прво исчезнува непријатното главоболка. Чајот на Марвел Оганян е многу погоден за имунолошкиот систем. Тој помага и при болно крварење од непцата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top