Home / Author Archives: BabinLek (page 393)

Author Archives: BabinLek

Feed Subscription

Тајната на долговечните Тибетанци – 5те Тибетантски ритуали за беспрекорно здравје (Видео/Фото)

Тајната на долговечните Тибетанци – 5те Тибетантски ритуали за беспрекорно здравје (Видео/Фото)

Секое тело има седум енергетски центри или чакри. Секоја чакра  е во одредена врска со седумте ендокрини жлезди во човечкото тело. Познато е дека овие хормони управуваат со сите телесни функции, вклучувајќи го и процесот на стареење. Тибетантските ритуали или ...

Read More »

Како фотографии на нет можат да спасат живот со дијагноза за која не сте свесни

Како фотографии на нет можат да спасат живот со дијагноза за која не сте свесни

Јорди Кедрик (38)  и покрај здравата исхрана и активниот животен стил, неговата килажа не се намалува. Знаците на зголемување на телесната тежина биле најмногу видливи на неговото лице и околу половината. Исто така било забележано дека неговото лице било зацрвенето, ...

Read More »

Лекар лечи рак, сида и други болести само со древни рецепти запишани во библијата

Лекар лечи рак, сида и други болести само со древни рецепти запишани во библијата

Доктор кој лечи заболувања како рак, сида и сите останати болести тврди дека користи стародревни рецепти од Библијата. Доктор Ричард Шултз станал светски познат доктор со примена на древните и едноставни техники на лечење, кои уште пред 3500 години се ...

Read More »

Еве што моментно помага по убод од комарец

Еве што моментно помага по убод од комарец

Малите крвопијци летаат насекаде. Kако да се ослободиме од непријатното чешање и болка? МРАЗ Ако имате мраз на рака, олеснувањето е моментално, бидејќи мразот го спречува чешањето со умртвување на нервните завршетоци. МЕД Добро е да се намачка местото на ...

Read More »

Бабини лекови што би ви ги препорачале и лекарите

Бабини лекови што би ви ги препорачале и лекарите

Солениот раствор го смирува воспаленото ткиво на грлото, ја разредува слузта и брзо ги чисти алергените и бактериите, а листовите од свежа зелка се најдобра облога за лекување воспалени вени, болни места и отоци Понекогаш најдобриот лек ни е пред ...

Read More »

Еве зошто МОРА да јадете Урми

Еве зошто МОРА да јадете Урми

Еве зошто треба да јадете барем седум урми дневно – тежат околу 70 грама, па ако ги земеш автоматски примаш 70 мг калциум кој е добар за коските, зглобовите и нервите, 35 мг фосфор кој е храна за мозокот и ...

Read More »

Graviola – билка 10.000 пати посилна од хемотерапијата

Graviola – билка 10.000 пати посилна од хемотерапијата

Замислете дека некој ви раскажал дека од лекарите добил рецепт против рак на дебелото црево, и дека на него е напишан – екстракт на graviola. Се разбира дека не би му верувале, бидејќи тоа од конвенционалната медицина не може да ...

Read More »

ЕЛИКСИР НА МЛАДОСТА: РЕЦЕПТ ЗА СТАР КИНЕСКИ ЛЕК

ЕЛИКСИР НА МЛАДОСТА: РЕЦЕПТ ЗА СТАР КИНЕСКИ ЛЕК

Во 1971 година експедицијата на УНЕСКО во еден тибетски манастир пронашла рецепт од старокинески хомеопатски лек. Рецептот е преведен од таблица глина и е објавен на многу светски јазици. Се претпоставува дека лекот за прв пат е направен две илјади години пред ...

Read More »

Кинески лекар тврди дека делува – Исфрлете ги камењата од жолчката и црниот дроб по природен пат

Кинески лекар тврди дека делува – Исфрлете ги камењата од жолчката и црниот дроб по природен пат

Споделете ја оваа вест бидејќи оние кој ја пробале тврдат дека навистина делува. Ова, велат тие, ќе им помогне на многумина. Кинески лекар д-р. Lai Chiu Nan препорачува потполно природен метод на отстранување на камен од жолчката – кои се ...

Read More »

Лекот е во природата

Лекот е во природата

„Оној што го познава начинот на лекување на луѓето, тоа да не го чува само за себе, туку во полна мера да го пренесе и на други“. Оваа парафраза нa св. Кирил буквално ја подразбира Живко Најдовски (57), познат лик ...

Read More »
Scroll To Top