Home / Author Archives: BabinLek (page 390)

Author Archives: BabinLek

Feed Subscription

Лечење на рак со Газија – за некого спас, за некого отров

Лечење на рак со Газија – за некого спас, за некого отров

Давеникот се фаќа за сламка, а болниот за сè што може да му помогне. И, ако на многумина петролејот им е асоцијација за осветлување, за многу болни е лек против болест. Низ вековите петролејот важел за народен лек против разни ...

Read More »

Нането лади, а и лечи

Нането лади, а и лечи

Чајот од нане е добар за испирање на усната шуплина, за подобар здив, а во комбинација со малку жалфија го смирува воспалението на непцата.

Read More »

Јаболковата киселина храна и лек за 29 болести

Јаболковата киселина храна и лек за 29 болести

Јаболкова киселина или повеќе позната како оцет или скратено ACV (Apple Cider Vinegar). Претставува вид на оцет кој е направен од јаболка и оваа киселина е наменета како додаток за салати, маринади, различна храна по ваша желба, конзерванси и многу ...

Read More »

Лек за бактерија во желудник – на многумина им помогнал

Лек за бактерија во желудник – на многумина им помогнал

Бактериите во желудникот денеска се многу честа појава кај луѓето. Тие се лекуваат долго и тешко, па поради тоа медицината котисти разни силни антибиотици. Во оваа прилика ви претставуваме еден лек за кој луѓето во форумите јавно кажуваат дека навистина ...

Read More »

Масло од лук – чудотворен лек за болки во уво

Масло од лук – чудотворен лек за болки во уво

Дали знаевте дека добар процент од ушните инфекции се предизвикани од вируси? А, инфекцијата предизвикана од вирус нема да реагира на антибиотици.Всушност, телото обично ќе се исцели само, а вирусната инфекција сама ќе се повлече. Целта на третманот со вирусна ...

Read More »

Пастата за заби содржи штетни материи кои може да предизвикаат рак

Пастата за заби содржи штетни материи кои може да предизвикаат рак

Научници-лекари од Западниот медицински центар на Тексашкиот универзитет. советуваат да не се пречекори користењето на пропишаната дневна доза на пастата за заби, тврдејќи дека истата би можела да биде опасна по здравјето.

Read More »
Scroll To Top