Home / Author Archives: BabinLek (page 388)

Author Archives: BabinLek

Feed Subscription

Направете сами кантарионово масло- лек за многу болести

Направете сами кантарионово масло- лек за многу болести

Кантарионот е добро познат лек за разни болести. Расте во пасишта, ливади, и карпести гребени, а цвета од мај до август, во зависност од климата… Кантарионовото масло се подготвува од свежа билка. Размерот е 100 г цветови на литар масло. Се подготвува со ладно цедено квалитетно масло од кое ...

Read More »

Eве зошто сте постојано уморни – и како да си помогнете

Eве зошто сте постојано уморни – и како да си помогнете

Хроничниот замор е болест или состојба која ја карактеризира чувство на неверојатен замор. Заморот се влошува со физички или ментален напор и не поминува дури ни кога се одмарате. Бидејќи симптомите на хроничен замор е многу тешко да се измерат, ...

Read More »

Лечење на рак со сода бикарбона

Лечење на рак со сода бикарбона

Ќе ви опишеме неколку терапии за лечење од рак, со сода бикарбона, начин кој им помогнал на стотина луѓе. Важно е да сфатите дека ракот е сериозна болест и дека ваквата терапија мора да се извршува по стручен надзор на ...

Read More »

5 работи кои ќе ви го спасат животот

5 работи кои ќе ви го спасат животот

Некои од најмоќните лекови на планетата отсекогаш биле затскриени во храната и зачините. Добар дел од нив не се патентирани и се користени од памтивек, негувајќи ги телата, како и спречувајќи разни водови на болести, за разлика од сегашните вложени ...

Read More »

Кога кандида ќе се вкорени во организмот ракот е неизбежен – домашен тест за кандида

Кога кандида ќе се вкорени во организмот ракот е неизбежен – домашен тест за кандида

Кандида: тест,симптоми и начин на лечење… Нивото на кандида може да го одредите по медицински пат преку имунокомплекс тест и ИГ тест. Исто така,постои и домашен тест од непознато потекло,кои го практикувале со години.Тестот е бесплатен и дава добри резултати. ...

Read More »

9 факти за кромидот кои сигурно не ги знаевте

9 факти за кромидот кои сигурно не ги знаевте

1. Сировиот, свежо исечкан или сомелен кромид има најдобро дејство врз здравјето. Ако не можете да го поднесете неговиот мирис и мора да го зготвите, ќе мора да употребите барем четири кромида за да го постигнете истиот ефект.   2. ...

Read More »

За да се опуштите и да не ве боли глава – Како да направите здрав пијалок од нане

За да се опуштите и да не ве боли глава – Како да направите здрав пијалок од нане

Покрај тоа што е совршен летен пијалок, чајот од нане е совршен сојузник за рамен стомак. Нането смирува и опушта, ефективно елиминира иритација на стомакот, сите дигестивни проблеми и надуеност.  Во неодамна спроведеното истражување, 95 % од испитаниците кои помирисале ...

Read More »

Масло од канабис – природен лек против рак и помага во ублажување на болките (Видео)

Масло од канабис – природен лек против рак и помага во ублажување на болките (Видео)

Иако претставниците на медицината цврсто стојат на својата изјава дека марихуаната е штетна дрога, Канаѓанецот Рик Симпсон го посвети својот живот и кариера за да го докаже спротивното – марихуаната може и да лечи! Откако се излечил себеси со масло ...

Read More »

Хрват признава: Кршам закон но успешно го лекувам синот со марихуана – нека ме уапсат, само да е здрав

Хрват признава: Кршам закон но успешно го лекувам синот со марихуана – нека ме уапсат, само да е здрав

Давор е татко на детето кое од раѓање боледува од целебрална парализа, поради што цела десна страна му е парализирана. Обидувајќи се да му помогне на својот син, Давор по низата терапии кои давале лоши резултати, се одлучил да направи ...

Read More »

Билка која спречува настанок на рак на бели дробови

Билка која спречува настанок на рак на бели дробови

Состојката која ја содржи растението “mundulea sericea” со потекло од Мадагаскар, би можело да помогне при спречување на појава на рак на бели дробови кај долгогодишните пушачи, известуваат од Центарот за истражување на рак „Андерсон“ во Хјустон, на Универзитетот во ...

Read More »
Scroll To Top