Home / Author Archives: BabinLek (page 380)

Author Archives: BabinLek

Feed Subscription

Сок направен дома лекува опасни тумори и рак – докажале научниците

Сок направен дома лекува опасни тумори и рак – докажале научниците

Луѓето кои имаат 75 килограми треба да земаат шест грама од овој прав. Слична доза од 4.8 грама прав од смрзнат сок се користела во склоп на неодамнешната студија. Имено, три месеци правот им го давале на заболените од метаболички ...

Read More »

Еве што ви го оштетува мозокот највеќе

Еве што ви го оштетува мозокот највеќе

Прочитајте ги следниве работи кои го оштетуваат вашиот мозок и доколку можете, обидете се да смените некои од вашите секојдневни навики. Појадок – лицата кои не појадуваат редовно, го намалуваат шеќерот во крвта Прејадување – прејадувањето предизвикува задебелување на артериите во мозокот. ...

Read More »

Кефир – Долго чуваната тајна за здравје и долговечност на Кавказ – Што се лечи (Видео)

Кефир – Долго чуваната тајна за здравје и долговечност на Кавказ – Што се лечи (Видео)

Важно е да се напомене дека индустриски произведениот кефир не се добива со помош на „ печурката на кефирот “, туку од хмељ и култури на бактерии кои на напитокот му даваат ист вкус, но не и квалитет.Од таа причина, ...

Read More »

Природни лекови кои ја регулираат менструацијата!

Природни лекови кои ја регулираат менструацијата!

Тоа е вообичаено прашање кое се појавува кај многу жени низ цел свет. Многу од нив страдаат од нередовна менструација. Понекогаш може да ви се случи да добиете менструација два пати во месецот или да ја немате 2-3 месеци. Ако ...

Read More »

Најпопуларната билка за имунитет распродадена низ светот

Најпопуларната билка за имунитет распродадена низ светот

Милиони килограми од билката „ Astragalus Membranaceus“ позната и како „Хуанг Ки“ се продаваат секоја година низ Азија. Сепак, многу Американци никогаш не слушнале за неа, а оние кои слушнале ја купуваат во огромни количини. Станува збор за билка која ...

Read More »

Хербалистика – лекување со чај

Хербалистика – лекување со чај

Глог за срцето, коприва за крв, камилица за варење, липа за настинка, коњска опашка за остеопороза. Единствено треба да знаете да ја изберете вистинската билка. Лековитите својства на чајот се познати уште од античко време, а кај нашиот народ постои ...

Read More »

Со рузмарин против Aлцхајмер и лоша меморија

Со рузмарин против Aлцхајмер и лоша меморија

Италијанските научници неодамна дојдоа до интересни резултати во врска со рузмаринот. Тој делува одлично кај луѓето со Aлцхајмерова болест и влијае врз подобрување на меморијата. Рузмаринот е билка која има долга традиција на користење и ова ги навело италијанските научници ...

Read More »

Совети од баба – изгорен јазик, изгореници од пегла, запушен нос…

Совети од баба – изгорен јазик, изгореници од пегла, запушен нос…

Опекотините од пегла често се случуваат во домот, не само на оние кои ја користат пеглата туку и на оние кои случајно ќе ја допрат. Баба советува:  Исечете компир на половина, тријте го местото и држете додека печењето не помине. ...

Read More »

Сите болести се лекуваат, па дури и ракот и сидата – тврди новата германска медицина (Видео)

Сите болести се лекуваат, па дури и ракот и сидата – тврди новата германска медицина (Видео)

Додека класичната медицина се занимава со симптомите, новата медицина ги открива причините на болеста и на тој начин доведува до целосно лекување. Германската нова медицина ги опфаќа сите медицински области и се базира на пет емпириски утврдени биолошки правила. Не ...

Read More »
Scroll To Top