Free songs
Home / Author Archives: BabinLek (page 382)

Author Archives: BabinLek

Feed Subscription

Лек кој го намалува и лечи карциномот

Лек кој го намалува и лечи карциномот

Само еден лек може да ги намали и сосема да ги излечи тумурите на града, јајници, дебело црево, мочниот меур, белите дробови и на простатат, кои биле трансплантирани во глувци, откриле истражувачите. Третманот, односно антитела кои го блокираат сигналот, обично ...

Read More »

Ќе се воведе ред – Здравата храна ќе може да се рекламира само со дозвола

Ќе се воведе ред – Здравата храна ќе може да се рекламира само со дозвола

Производот содржи калциум, кој е добар за развој на децата, или омега-масни киселини, кои влијаат позитивно врз целиот организам. Реклами од ваков тип секојдневно среќаваме на храната што ја консумираме. Од 1 јануари следната година ниту една фирма нема да ...

Read More »

Tибетански лек против мозочен удар, инфаркт, ..

Tибетански лек против мозочен удар, инфаркт, ..

Стариот тибетски лек, кој ги чисти крвните садови, спречува инфаркт, мозочен удар, ангина пекторис, но и го подмладува организмот, се пие 25 дена на празен стомак. Подготовка: За овој лек потребни се 300 грама лук и еден килограм лимон со ...

Read More »

За притисок, импотенција, пмс, бубрези…. – за се само шипка

За притисок, импотенција, пмс, бубрези…. – за се само шипка

Оние со бубрежни заболувања кои одат на дијализа три пати неделно и пијат чаша сок од шипка, се изложени на помал ризик од инфекција, која е меѓу главните причини за смрт кај овие пациенти. Студијата спроведена на 110 пациенти, а ...

Read More »

Битно да се знае: Како да препознаете мозочен удар

Битно да се знае: Како да препознаете мозочен удар

Најголем проблем кај мозочниот удар е што првиот е во најголемиот број случаи благ, и ниту личноста ниту нејзините блиски не можат да препознаат и често погрешно ги толкуваат симптомите. Но вториот удар доколку следи може да биде смртоносен. Невролозите ...

Read More »

Овој руски народен лек за 12 дена лечи грип, ангина – лечи и рак на матка, бубрези, главоболка

Овој руски народен лек за 12 дена лечи грип, ангина – лечи и рак на матка, бубрези, главоболка

Овој Руски народен лек се верува дека за 12 дена лечи: грип и ангина, третира упорни главоболки, астма, туберкулоза, болести на белите дробови, болести на дебелото црево, воспаление на крвните садови, гихт, болести на срцето, висок крвен притисок, бубрежни заболувања и ...

Read More »

Дали би знаеле да му пружите прва помош на вашето дете? (видео)

Дали би знаеле да му пружите прва помош на вашето дете? (видео)

Дали би знаеле да му пружите прва помош на вашето дете? Ова провокативно прашање е поставено во шокантниот британски телевизиски спот со кој се поттикнуваат родителите да посетат курс ако одговорот е негативен. Во видеото е прикажан беспомошен татко кој ...

Read More »

12 начини да се ослободите од гасот и подуеноста

12 начини да се ослободите од гасот и подуеноста

Овој текст е за нешто за што ретко кој отворено зборува- гас, надуеност, ветер, прдење, пувешка, како сакате речете го секој од овие зборови се однесуваат на истата непријатна ситуација која секогаш се појавува во најлошото време, во тивка соба ...

Read More »

Во женските чанти се наоѓаат е.коли и фекални стрептококи

Во женските чанти се наоѓаат е.коли и фекални стрептококи

Следниот пат кога ќе посегнете во својата чанта по паричникот или нешто друго, треба да знаете дека може да соберете некоја болест, потенцијално смртоносна, предупредуваат стручњаците. Според најновото истражување, во женските ташни од кои се земени примероци пронајдена е ешерихија ...

Read More »

Има 123 години никогаш не бил болен, џвака кока, пие само вода (Видео)

Има 123 години никогаш не бил болен, џвака кока, пие само вода (Видео)

Доколку официјалните податоци од боливиските матични книги се точни, Кармело Флорес Лаура е најстариот човек во историјата затоа што, според неговиот извод од книгата на родените, тој пред во јули го прославил својот 123-ти роденден. Директорот на Канцеларијата за внатрешни работи ...

Read More »
Scroll To Top