Home / алтернативна медицина / Tибетански лек против мозочен удар, инфаркт, ..

Tибетански лек против мозочен удар, инфаркт, ..

Стариот тибетски лек, кој ги чисти крвните садови, спречува инфаркт, мозочен удар, ангина пекторис, но и го подмладува организмот, се пие 25 дена на празен стомак.

limun i lukПодготовка: За овој лек потребни се 300 грама лук и еден килограм лимон со кора. Двете состојки ситно се мелат и се ставаат во 1,5 литар зовриена вода. Садот се поклопува и се остава на тивок оган не подолго од 15 минути. Потоа се отстранува од шпоретот, се остава смесата да се разлади и се процедува па течноста што е добиена се става во тегла со капак.

Најдобро е да се зема наутро, а се препорачува дневна доза од 0,5 децилитри. Првата доза е околу 1 килограм. Се пие 20 дена по 0,50 ml дневно – по овие 20 дена се прави пауза 10 дена пред повторно да може да пиете од лекот. Втората доза се пие на ист начин – 20 дена по 0,5 мл дневно. откако ќе заврши и втората доза ( значи по вкупно 50 дена од почеткот на конзумирање на лекот) мора да се направи пауза од 6 месеци

Овој еликсир можат да го пијат и здравите луѓе. Се советува најмногу две дози годишно и меѓу нив мора да се направи пауза од шест месеци.

Mia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top