Free songs
Home / Author Archives: BabinLek (page 384)

Author Archives: BabinLek

Feed Subscription

Наскоро на местото на оштетените органи и екстремитети, ќе ни растат нови?!

Наскоро на местото на оштетените органи и екстремитети, ќе ни растат нови?!

Замислете да може наместо ампутирана рака, нога или некој оштетен витален орган како срцето, да ви пораснат целосно нови и здрави. Според мислењето на некои научници овој сон е на дофат, а еден од првите органи кои можат да се ...

Read More »

Важно! Светски познат кардиохирург проговори – со години не лажат што точно предизвикува срцеви болести

Важно! Светски познат кардиохирург проговори – со години не лажат што точно предизвикува срцеви болести

Од 2010 година на блогот тврди дека стравот од маснотиите и холестеролот е голем неоснован мит и заблуда и дека кампањата против холестеролот е најголемата измама на 20 век. Еве што вели д-р Dwight Lundell: Ние лекарите со целото наше ...

Read More »

Аронија – бобинката што спасува живот

Аронија – бобинката што спасува живот

Зрелите плодови на аронијата содржат големо количесто на хранливи и лековити состојки.Богати се со витамини како А, Ц, Б6, Б2, Б9, Е и бетакаротен, а исто така и витамини П. Содржи и минерали како калциум, манган, железо, јод, фосфор,калај и ...

Read More »

Чудотворна лековита домашна ракија со билки

Чудотворна лековита домашна ракија со билки

Лековитиот пијалок помага при настинка, болки во стомакот, аритмија, главоболка и што ли уште не. Лековитата ракија може да ја направи секој сам во домашни услови. Во рецептата се користат повеќе билки или лековити треви при што условот е тие ...

Read More »

Во пивскиот квасец е откриен „еликсир за подмладување“

Во пивскиот квасец е откриен „еликсир за подмладување“

Научниците од институтот Макс Планк откриле микроб кој останува „вечно млад“ и кој се подмладува со секоја следна репродукција Резултатите од истражувањето кое го прикажува механизмот на стареењето е објавен во стручно списание на Институтот. Тие покажале дека постои механизам ...

Read More »

Оваа позната рецепта на др Мермерски штити од рак и уште 100 болести

Оваа позната рецепта на др Мермерски штити од рак и уште 100 болести

Оваа уникатна рецепта е измислена од онколог, познатиот Др Мермерски која успешно ја применувал против најтешките болести на денешницата. Според луѓето кои ја користеле велат дека навистина нејиното дејство врз целиот организам било неверојатно. Ги прочистува крвните садови, го лекува ...

Read More »

Онколог, специјалист за рак, проговори за измамите во врска со оваа болест во научните кругови!

Онколог, специјалист за рак, проговори за измамите во врска со оваа болест во научните кругови!

Во 1998 година Националниот Институт за рак одобрил да се започне студија за која могумина се надевале дека ќе дејде до клучни резултати. Но всушност ова ветувачко истражување станало едно од најголемите скандали во историјата на САД. За прв пат ...

Read More »

Откриена вакцина против ХИВ вирусот?!

Откриена вакцина против ХИВ вирусот?!

Вакцината е заснована на друг вирус, цитомегаловирус (СМV) од фамилијата херпес.Најновата студија објавена во списанието „Nature“ покажува дека научниците дошле до вакцина која успешно ги штити мајмуните од СИВ вирус, еквивалентен на човековиот ХИВ кој предизвикува СИДА. Американските научници одушевено ...

Read More »

Уникатна рецепта со боз за лечење на рак

Уникатна рецепта со боз за лечење на рак

За рецептата се потребни добро узреани плодови боз, кои наликуваат на боровинки и се берат во крајот на август и почетокот на септември. Плодовите не се мијат, се редат во големи тегли, при што се става ред боз, ред шеќер ...

Read More »

Нова вакцина против менингитис А

Нова вакцина против менингитис А

Нова вакцина против менингитис А, користена во неколку африкански земји, покажа ефикасност во големи размери, покажа истражувањето… Нема регистриран нов случај на менингитис А меѓу население од 1,8 милиони луѓе, вакцинирани во 2011 година во три региони на Чад, се ...

Read More »
Scroll To Top