Home / Author Archives: BabinLek (page 389)

Author Archives: BabinLek

Feed Subscription

Пет неверојатни билки кои ќе ви ги смират нервите

Пет неверојатни билки кои ќе ви ги смират нервите

Живееме во време кога стресот е секојдневна појава, речиси е невозможно да го избегнеме. Но природата секогаш е на наша страна, а се што треба да направиме е да ја запознаеме подобро и да ги искористиме благодетите кои ни ги ...

Read More »

Црна слива ако сте уморни – веднаш ќе ве крене

Црна слива ако сте уморни – веднаш ќе ве крене

 Сливи се богати со калиум, минерал кој е од суштинско значење за одржување на рамнотежа вo организмот. Тие се многу богати и со витамини, имаат ниска енергетска вредност (100 г има само 46 калории). содржат витамини Ц, Б1, Б2, која ...

Read More »

Чудотворна печурка од Тибет – Нема болест што не ја лечи, а го зголемува и либидото

Чудотворна печурка од Тибет – Нема болест што не ја лечи, а го зголемува и либидото

Позната е под латинското име Cordyceps sinensiss, а месното население на Непал ја вика варша гумба. Оваа чудотворно лековита медицинска печурка која расне во високите планини на југозападна Кина и на Тибет  има вчудовидувачка природна моќ да ги поттикне виталноста, ...

Read More »

Херпес зостер доживотен непријател – нема лек – еве зошто и кога се јавува

Херпес зостер доживотен непријател – нема лек – еве зошто и кога се јавува

Вирусот од овчи сипаници од детството може повторно да се активира по педесетите години во животот, што обично се случува поради слабеење на имунолошкиот систем. Херпес Зостер се јавува како последица на реактивирање на Варичела- зостер вирусот кој е предизвикувач ...

Read More »

ЕФИКАСЕН ДОМАШЕН ЛЕК ПРОТИВ КАНДИДА

ЕФИКАСЕН ДОМАШЕН ЛЕК ПРОТИВ КАНДИДА

Кандидата е габичка која може да предизвика сериозни здравствени нарушувања во организмот. Се јавува често, но знае да биде тешка за искоренување. Овој лек, кој можете сами едноставно да го подготвите дома, е мошне ефикасен во борбата против кандидијаза. Потребни ...

Read More »

Лимонот е чудо – Како да се лекувате со лимон – рецепти

Лимонот е чудо – Како да се лекувате со лимон – рецепти

Излупете 4 лимона, исечете ги на кругови, посиптете ги со малку шеќер и оставете ги да отстојат најмалку 12 часа. Три пати дневно испијте по една лажица  сок. Исто така можете неколку лимона да исцедите на памучен шал, да го ...

Read More »

Нова надеж за болните од канцер на мозокот

Нова надеж за болните од канцер на мозокот

Антивирусни препарати веројатно можат да го успорат развојот на мозочни тумори, покажуваат резултатите од едно ново шведско истражување при Каролинскиот институт во Стокхолм. Како што јави дописникот на МИА, пациентите кои биле оперирани од малигнен мозочен тумор, освен вообичаената терапија со ...

Read More »

7 состојки во гел за туширање предизвикуваат рак и го оштетуваат мозокот- читајте етикети, избегнувајте ги по секоја цена

7 состојки во гел за туширање предизвикуваат рак и го оштетуваат мозокот- читајте етикети, избегнувајте ги по секоја цена

Секогаш треба да ја читате содржината на гелот за туширање. Мора да знаете што користите и да бидете сигурни дека тој производ не е штетен. Никогаш не треба да одбирате производи само поради добрата реклама, добрата амбалажа или добриот мирис. ...

Read More »

Моќта на Спирулината – буквално најздравата позната состојка

Моќта на Спирулината – буквално најздравата позната состојка

Спирулината е буквално најздравата позната состојка, и се користи низ целиот свет поради нејзините хранливи и лековити својства, пишува surovoivkusno.com ,,Никогаш нема да го заборавам моето прво искуство со спирулината, кога во 1 чаша смуди ставив полна супена лажица од овој ...

Read More »

Сведоштва за лекување рак со Газија

Сведоштва за лекување рак со Газија

Во Првата светска војна петролејот им го спасил животот на многу српски војници. Овој дериват го користеле и Грците и Турците за сузбивање стомачни заболувања, а француските лекари во 19 век на база на терпентин и петролеј правеле средство за ...

Read More »
Scroll To Top