Free songs
Home / Author Archives: BabinLek (page 392)

Author Archives: BabinLek

Feed Subscription

Kако да ги исчистите белите дробови од никотин

Kако да ги исчистите белите дробови од никотин

Ракот на белите дробови е една од водечките причини за смрт во светот и најголем број од луѓето заболуваат од пушењето. Лекарите поради тоа, на сите пушачи им препорачуваат да се откажат од цигарите. Сепак ако сте пушач, обидете се ...

Read More »

Масло од канабис – природен лек против рак и помага во ублажување на болките

Масло од канабис – природен лек против рак и помага во ублажување на болките

Иако претставниците на медицината цврсто стојат на својата изјава дека марихуаната е штетна дрога, Канаѓанецот Рик Симпсон го посвети својот живот и кариера за да го докаже спротивното – марихуаната може и да лечи! Откако се излечил себеси со масло ...

Read More »

Сведоштва на излекувани пациенти од рак со Бадвиг-методот

Сведоштва на излекувани пациенти од рак со Бадвиг-методот

Наведените писма од пациенти излекувани од карцином, кои се подложиле на протоколот на германската биохемичарка д-р Јохана Бадвиг, ниту се препорака ниту сугестија за прекину-вање на конвенционалната терапија. Дневник ги пренесува искуствата од пациенти низ целиот свет кои се лекувале ...

Read More »

Светиот босилек е алтернатива за марихуаната во медицината – чудо од билка

Светиот босилек е алтернатива за марихуаната во медицината – чудо од билка

Дали знаевте дека постои ароматично растение кое нуди алтернатива на лекувањето со марихуана, третман без несакани ефекти или потреба за упути? Ваквото медицинско растение заштитува од воспаленија, стрес, па дури и труење од радијација. Растението (Ocimum sanctum, O. tenuiflorum) се ...

Read More »

Не е безопасно се што е здраво – Нус појави од лечење со билки

Не е безопасно се што е здраво – Нус појави од лечење со билки

Покрај својот лековит ефект, некои растенија може да предизвикаат и контраиндикации. Ова може да биде резултат на несовесното користење на растението, или едноставно незнаење на методите на берење, сушење или подготвување на лековите од поедини растителни видови. Ако не го ...

Read More »

Акупунктура – лечење без операции

Акупунктура – лечење без операции

Телото на секое човечко суштество е поврзано со енергетски канали со сите витални органи, а на секои од тие енергетски канали се наоѓаат стотици акупунктурни точки преку кои поминува витална енергија. Доколку дојде до прекин на проток на енергија до ...

Read More »

Наједноставни лекови кои ги препорачуваат и лекарите

Наједноставни лекови кои ги препорачуваат и лекарите

Што користат дерматолозите во случај на изгореници? Како стоматолозите ја ублажуваат болката? Лекарите не секогаш го имаат лекот во раката. Понекогаш мора да импровизираат исто како со домашните лекови. Еве некои примери Акни: „Нежно исчистете го лицето со сол (антисептик) ...

Read More »

Евтина и достапна билка за детоксикација, штити од рак, чува срце и коски

Евтина и достапна билка за детоксикација, штити од рак, чува срце и коски

Ако сакате да сте здрави, не можете да го избегнете зелениот лиснат зеленчук, кој е еден од најхранливите извори на храна. Тој е добар извор на калциум, магнезиум, витамин К, витамин А, витамин Ц, железо, фолна киселина, аминокиселини, антиоксиданси, флавоноиди ...

Read More »

Храната како лек: Koja што лечи?

Храната како лек: Koja што лечи?

Храната како лек – може да ви помогнe со мигрената, несоницата, болките во грлото, мускулите или со предменструалните симптоми. Еве која храна е лек за која болест: БОЛКА ВО ГРЛОТО ЛЕК: МЕД Неговата антибактериска и антиоксиданска моќ ги олеснуваат болките во ...

Read More »

Видови главоболка и како да ги лечите

Видови главоболка и како да ги лечите

Причина: Покрај тензијата и главоболката е честа појава, а причините се прилично распостранети. Истите се предизвикани од анксиозност, замор на очите, кофеинот, храната, малиот одмор, лошото држење на телото, стресот, гладдта, или нешто друго кое што го пореметува вашиот дневен ...

Read More »
Scroll To Top