Home / природен лек / Чудотворна билка: Помага при лечење на многу болести, а чини само 10 денари

Чудотворна билка: Помага при лечење на многу болести, а чини само 10 денари

Кимот има навистина огромно благотворно дејство врз организмот. Семето било пронајдено уште во времето на Тутанкамон, а помага при многу болести.

kim-11410980745_thumb_medium490_0Содржи калциум, цинк, омега 3 киселини, фосфор, витамини Б1, Б2 и Б3, како и фолна киселина – витамини и минерали кои превенираатразвој на многу болести.

Помага во борбата сомултиплекс склероза, болки во мускулите и зглобовите, проблеми со дигестивниот систем, стомачни тегоби, несоница, депресија и анксиозност.

Исто така, помага и при проширени вени, кожни болести, опаѓање на косата и подобрување на циркулацијата.

kurir.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top