Home / Author Archives: BabinLek (page 62)

Author Archives: BabinLek

Feed Subscription

Лековита вода во Раштак: Никола починал и оживеал – оттогаш лекува

Лековита вода во Раштак: Никола починал и оживеал – оттогаш лекува

Овој возрасен мештанин со многу интересна животна приказна пред 48 години доживеал клиничка смрт, а потоа сиот свој живот го посветил на селото и на помагање на луѓето. Вели дека на сон му се јавила мајката Божја и побарала во ...

Read More »

Ссимптоми кои укажуваат на срцев удар 1 месец пред да се случи

Ссимптоми кои укажуваат на срцев удар 1 месец пред да се случи

Стресот, нездравата исхрана и брзиот живот значително допринесуваат за еден од главните причинители на смрт во 21 век. За среќа постојат начини симптомите на време да се препознаат и да се промени фаталниот исход од срцев удар. Замор Кога артериите ...

Read More »

Kакао – За коски, црн дроб, панкреас …

Kакао – За коски, црн дроб, панкреас …

Суровото зрно на какаото е најдобриот природен извор на антиоксиданси што постои, бидејќи содржи 14 пати повеќе антиоксиданси од црвеното вино и 21 пат повеќе од зелениот чај. За жал, поголемиот дел од какаото што оди во промет, како и ...

Read More »

Оваа намирница го храни ракот: Веднаш да ја исфрлите од вашата исхрана!

Оваа намирница го храни ракот: Веднаш да ја исфрлите од вашата исхрана!

Шеќерот има значително влијание врз развојот на канцероганите клетки во организмот а многумина сепак непрестано го консумираат. Неодамнешното истражување го спровеле група научници од Универзитетот во Калифорнија во Сан Франциско. Било откриено дека постои една состојка која се наоѓа во ...

Read More »

Тиква – ги лечи најтешките заболувања – еве кои

Тиква – ги лечи најтешките заболувања – еве кои

Тиквата помага при хормонални нарушувања, нарушувања предизвикани од менопауза и запек. Печената тиква особено се препорачува за луѓето кои страдаат од срцеви заболувања. Семките од тиквата имаат значаен терапевтски ефект. Помагаат за уништување на цревни паразити, ги чистат крвните садови, ...

Read More »

Рецепт за масло од канабис што лекува рак (Видео)

Рецепт за масло од канабис што лекува рак (Видео)

Погледнете како се прави лекот, со кој најголемиот борец во светот за легализација на канабисот во медицински цели, Рик Симпсон, излекувал повеќе од 5.000 луѓе од рак. Овој самоук лекар рецептот го поставил на својата страница phoenixtears.ca. Идејата е слободно да ...

Read More »

Со овој лек ќе пукате од енергија

Со овој лек ќе пукате од енергија

Оваа витаминска бомба која ќе ви даде енергија е идеалното решение за вас. Потребни состојки: 200 мл мед 200 гр ореви 200 гр суво грозје 200 мл сок од моркови 200 мл сок од цвекло 2 лимони Начин на подготовка: ...

Read More »

Тој тврди дека лекот за рак го имаме во кујна (Видео)

Тој тврди дека лекот за рак го имаме во кујна (Видео)

Рудолф Бреус измислил метод од 42 дена исхрана ограничена само на сокови од органско произведен зеленчук. Неговиот метод, како што вели тој, излечил 45.000 луѓе од рак и леукемија.Ова е неговиот рецепт: цвекло (55%), моркови (20%), корен од целер (20%), ...

Read More »

Едноставен трик – Како да не се прејадувате?

Едноставен трик – Како да не се прејадувате?

Потребна е голема самоконтрола за да се изедат помали порции и да се избегне прејадувањето, вклучително да се одолее на десертите кои се на дофат. Ако ништо друго не помага, обидете се со овој едноставен трик. HRANБрендон Нуген, автор и ...

Read More »

Маслото од канабис од понеделник во продажба

Маслото од канабис од понеделник во продажба

Во аптеките од понеделник во продажба, ќе се најде и медицинското маслото од канабис во концентрации со тераписко дејство. Станува збор за препаратот „каноил канц“, маслени екстракти, кои во својот состав содржат строго контролирана концентрација на активните компоненти ТХЦ (тетрахидроканабинол) ...

Read More »
Scroll To Top