Home / Author Archives: BabinLek (page 61)

Author Archives: BabinLek

Feed Subscription

Чај од врес – ја чисти крвта, лечи цистит, простата, бубрези, жолчка

Чај од врес – ја чисти крвта, лечи цистит, простата, бубрези, жолчка

Кога страдате од “дупки” во помнењето, чувство на непријатност и болки во главата или шумење во ушите, ќе ви помогне обичен врес, (латинско име Calluna vulgaris). Ставете една лажица сув цвет од врес во лонец. Додадете половина литар врела вода ...

Read More »

Чудо на моштите на Св. Лука – двајца исцелени на Кипар

Чудо на моштите на Св. Лука – двајца исцелени на Кипар

Кипарската Православна Црква објави за чудата што се случија со верниците за време на престојот на моштите на Св. Лука Кримски на Кипар. Кивотот со честичка од моштите бил донесен од Крим за поклонение на верниците на Кипар. Светињата пребивала ...

Read More »

Појдете и замислете желба, а овој манастир ќе ви ја исполни (Видео)

Појдете и замислете желба, а овој манастир ќе ви ја исполни (Видео)

По приказните на многуте верници, Свети Роман навистина ги исполнува добронамерните желби. До сега се забележани случаеви дека болнте  лица со помош на молитви од  манастирот си заминуваат здрави и исцелени. На посетителите им се препрорачува, најпрво да читаат молитви, ...

Read More »

Која е вашата крвна група: Еве каква личност сте според крвта!

Која е вашата крвна група: Еве каква личност сте според крвта!

Постојат четири крвни групи – А, Б, АБ и 0, а крвната група многу кажува за вас и вашиот карактер. Прочитајте според крвната група кои се вашите карактеристики. rvКрвна група 0 – овие луѓе тешко поднесуваат стрес, бидејќи кај нив ...

Read More »

Руски БАБИНИ лекови за простата

Руски БАБИНИ лекови за простата

Семки од тиква против простатитис Смелете 500 грама излупени непечени семки од тиква и додајте чаша густ мед. Сето ова добро измешајте го и направете топчиња со пречник од 1-1,5 сантиметри. Земајте по едно топче секое утро пред појадокот, с` ...

Read More »

Масло од лути пиперки – против болките во зглобовите

Масло од лути пиперки – против болките во зглобовите

Болките во зглобовите знаат да бидат многу непријатни и мачни, затоа ви предлагаме да пробате еден природен рецепт против реума кој ја зголемува циркулацијата на крвта и ги ублажува болките… Маслото се подготвува од лути црвени пиперки и одлично помага ...

Read More »

Лек против сите болести, а ни е на дофат на рака

Лек против сите болести, а ни е на дофат на рака

– Половина литар смреклинки (плодови од смрека )сместени во две-литарско шише. – налијте литар силно здраво природно вино и нека се одмори за 24 часа. – После тоа, се става половина литро Комова ракија и  2-3 лажици шеќер во прав. ...

Read More »

МЕД И ЧУВАР КУЌА: Против цисти на јајниците

МЕД И ЧУВАР КУЌА: Против цисти на јајниците

Состојки: Мед 1 килограм Чувар куќа 500 грама Листовите од чувар куќа е потребно да ги сомелете и исцедите во еден сад и добиете сок. Потоа го додавате сокот во мед и мешате додека се соединат смесите. Така направениот мед ...

Read More »

Вакцината против ХПВ во текот на 10 години го намалила бројот на инфекции за 90 отсто

Вакцината против ХПВ во текот на 10 години го намалила бројот на инфекции за 90 отсто

Неодамнешното истражување на вакцината против хуман папилома вирусот (ХПВ) откри дека во текот на десет години, од почетокот на нејзиното користење, стапката на инфекција со ХПВ опаднала за дури 90 проценти во земјите каде редовно се користи, пишува „Сајнс Алерт“. ...

Read More »

Ако сакате да сте здрави треба ВЕДНАШ престанете да го правите ова

Ако сакате да сте здрави треба ВЕДНАШ престанете да го правите ова

Не се само вирусите и бактериите закана за имунолошкиот систем на човекот. Него го нарушуваат и многу нешта за кои многу луѓе мислат дека се безопасни и кои всушност се длабоко вкоренети во секојдневните навики на голем број луѓе. l ...

Read More »
Scroll To Top