Free songs
Home / сведоштва / Појдете и замислете желба, а овој манастир ќе ви ја исполни (Видео)

Појдете и замислете желба, а овој манастир ќе ви ја исполни (Видео)

manastir sv romanПо приказните на многуте верници, Свети Роман навистина ги исполнува добронамерните желби. До сега се забележани случаеви дека болнте  лица со помош на молитви од  манастирот си заминуваат здрави и исцелени.

На посетителите им се препрорачува, најпрво да читаат молитви, а потоа да конзумират вода од изворот за која се верува дека е света.

Манастирот се наоѓа во Алексинац, Србија.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss