Home / Author Archives: BabinLek (page 50)

Author Archives: BabinLek

Feed Subscription

Ставете бибер на лимон – еве што лечи за час

Ставете бибер на лимон – еве што лечи за час

Прехладите се тука, и никогаш не знаеме кога можеме да се разболиме. Најчесто не напаѓаат при премин на годишните времиња, кога имунитетот се бори со временските промени. Наместо да пиете лекови, постои природен начин со кои можете да оздравите за ...

Read More »

Ова е најздрава намирница на светот: Го намалува притисокот и спречува мозочен удар

Ова е најздрава намирница на светот: Го намалува притисокот и спречува мозочен удар

Урмите имаат широк спектар на здравствени и нутритивни вредности поради што многу велат дека тоа е најздравото овошје на планетата. Урмите помагаат за секоја болест: – Урмите се одличен извор на железо -Урмите помагаат за тврда столица – тие Ја ...

Read More »

Тест од 60 секунди, ви треба само лажичка: Дали ви се болни внатрешните органи?

Тест од 60 секунди, ви треба само лажичка: Дали ви се болни внатрешните органи?

Се што ви треба е лажичка и најлон кеса, а на овој начин можете да проврите дали е се во ред со вашиот респираторен систем, цревата, хормоните, метаболизмот, бубрезите или забите. Единствено што треба да направите е со лажичката да ...

Read More »

Студени раце и стапала? – Тие укажуваат на 4 здравствени проблеми

Студени раце и стапала? – Тие укажуваат на 4 здравствени проблеми

Студените прсти на рацете и нозете се почеста појава кај жените отколку кај мажите. Таа е предизвикана од процес со кој организмот ја одржува температурата на виталните органи. Ако ова често се случува, може да укажува и на некои други, ...

Read More »

Која храна избегнуваат да ја јадат кардиолозите?

Која храна избегнуваат да ја јадат кардиолозите?

Здравата исхрана треба да биде дел од нашето секојдневие, но освен тоа мора да се придржуваме и до здрав стил на живот, односно да вежбаме и повеќе да се движиме. Токму тоа е најчестиот совет на кардиолозите, докторите кои се ...

Read More »

Знаци кои покажуваат дека вашиот црн дроб е полн со отрови

Знаци кои покажуваат дека вашиот црн дроб е полн со отрови

Постојат повеќе знаци дека вашиот црн дроб е полн со токсини.. Прочитајте кои се и обидете се да се присетите дали патите од некои од овие симптоми: Хроничен замор Негативни емоции Исцрпеност Мигрена Хронична болка во зглобовите Ексцесивно потење Проблем ...

Read More »

Откриен виновникот за седум видови рак, а сите често го земаме

Откриен виновникот за седум видови рак, а сите често го земаме

Алкохолот директно предизвикува најмалку седум видови карцином, а опасен е дури и за луѓето кои уживаат во мали или умерени количини, предупредуваат научниците. Според новото истражување објавено во научниот магазин „Адикшн“, постои поврзаност помеѓу алкохолот и карциномот која не може ...

Read More »

Притиснете со показлецот и држете 60 секунди – после ова никогаш нема да одите на доктор

Притиснете со показлецот и држете 60 секунди – после ова никогаш нема да одите на доктор

Кога чуствуваме болка, најпрво одиме на лекар или се фаќаме за кутијата со лекови. Меѓутоа, после овој текст ќе се уверите дека нее  потребно да се трете со хемија, ниту да чекате во полните чекалници во болниците. Refleksologija i prsti ...

Read More »

Методот кој лечи 10 работи: Притиснете и задржете ја оваа точка точно 60 секунди

Методот кој лечи 10 работи: Притиснете и задржете ја оваа точка точно 60 секунди

Можеби сте слушнале за акупресура, метод кој уште одамна го практикувале Кинезите, а и ден денес го користат луѓето да се ослободат од различни болки во различни делови од телото. Според многу истражувања, притискањето на акупресурните точки павилно, може да ...

Read More »

Еве со што можете да го обновите Црниот дроб

Еве со што можете да го обновите Црниот дроб

Црниот дроб е чистач на нашиот организам. познат и како „тивок орган“, бидејќи не се буни, но еднаш кога ќе го отруеме, се случува хаос во организмот. Овие се симптомите кои укажуваат на тоа дека вашиот црн дроб е оптоварен: ...

Read More »
Scroll To Top