Free songs
Home / Author Archives: BabinLek (page 52)

Author Archives: BabinLek

Feed Subscription

Охриѓанец – измислил очила што ги откриваат клетките на тумурот ВИДЕО

Охриѓанец – измислил очила што ги откриваат клетките на тумурот ВИДЕО

Прецизно отстранување само на заболените клетки од тумур и запазување на здравото ткиво овозможуваат специјалните очила, пронајдок на охриѓанецот Виктор Груев, доктор на науки и професор на Универзитетот „Вашингтон“ – Сент Луис, Мисури, САД. Своето откритие Груев го презентираше пред ...

Read More »

Битолчанец на пат да го спаси светот од детската леукемија -тврди виновник е Вакцината против дифтерија

Битолчанец на пат да го спаси светот од детската леукемија -тврди виновник е Вакцината против дифтерија

Предизвикувач на детската леукемија е прераното примање на вакцината против дифтерија, кое секое новороденче ја прима во вториот месец од животот. Тврдам дека ако детето ја прими вакцината подоцна, по 14. месец, кога ќе прооди, човештвото ќе се спаси од ...

Read More »

Знаци дека сте затруени – Мувла

Знаци дека сте затруени – Мувла

Некои видови мувла спасуваат животи; други одземаат животи. Некои видови мувла го подобруваат вкусот на сирењата и вината; други ја трујат храната. Некои видови растат на трупци, други ги напаѓаат бањите и книгите. Всушност, мувлата е насекаде — додека ја ...

Read More »

Рецепт од Д-р Прембабу против рак и разни заболувања

Рецепт од Д-р Прембабу против рак и разни заболувања

Овој рецепт е напишан од  Д-р Прембабу Чатхурведи, чија идеја била да се прошири и да го користат голем број на луѓе. МОРКОВ, КОМПИР И ЈАБОЛКИ Ова чудесна напивка е позната од порано. Затоа треба да се земе во предвид ...

Read More »

10 најздрави намирници во светот

10 најздрави намирници во светот

1. Печурки Овој вкусен намирник со мало количество на калории е одлична замена за црвено месо. Тие го регулираат нивото на естроген кај жените и штити од рак. Брз рецепт: Насечете ги печурките на парчиња и пржете во маслиново масло, ...

Read More »

Сируп за искашлување од рузмарин

Сируп за искашлување од рузмарин

Состојки 3гранки рузмарин 3 лимони 250гр шеќер 1л вода Подготовка Лимонот се мие и се потопува во вода во која има 1 лажица сол и 1лажица сода бикарбона. Така одстојува 24 часа, а потоа убаво се мие. Во 1 литар ...

Read More »

Грчеви и ве мачи дебелото црево – Еве со кои тревки и како да ги лечите

Грчеви и ве мачи дебелото црево – Еве со кои тревки и како да ги лечите

Лицата што имаат полип или рак на дебелото црево во рана фаза, главно не чувствуваат никакви симптоми. Ако се појават, знаци на болеста се крв во изметот, болки, грчеви во стомакот, промена на ритамот на празнење, губење на телесна тежина, ...

Read More »

Домашен лек против кашлица од шеќер и пиво

Домашен лек против кашлица од шеќер и пиво

Овој рецепт е идеален за периодот кога владеат настинките и вирусите, а посебно е корисен ако патите од сува кашлица. Брзо делува, ефикасен е и погоден за сите возрасти, па дури и за деца. Потребни состојки: 150g шеќер ½ литар ...

Read More »

Костени – прочистуваат крв, за црн дроб, гастритис…

Костени – прочистуваат крв, за црн дроб, гастритис…

Постојат два вида на костени – питоми костени (Castanea sativa) и диви костени (Aesculus hippocastanum). Питомите костени смеат да се конзумираат, додека дивите се користат само во медицински цели. Питомите костени ја прочистуваат крвта и го зајакнуваат имунитетот, тешко се ...

Read More »

Виното – ЛЕК

Виното – ЛЕК

Умерената конзумација на црно вино има здравствени предности. Научниците откриле дека црното вино е богато со флавоноиди најдобри за здравјето. Флавоноидите се најпознати по своите антиоксидантни својства кои помагаат на телото да се бори против канцерогени, вирусни и алергиски непријатели. ...

Read More »
Scroll To Top