Free songs
Home / Author Archives: BabinLek (page 48)

Author Archives: BabinLek

Feed Subscription

Симптоми укажуваат дека бубрезите не работат правилно

Симптоми укажуваат дека бубрезите не работат правилно

Замор и отоци Ако чувствувате слабост и голем замор тоа може да е знак за намалено лачење на хормонот еритропоетин со чија помош се формираат црвени крвни зрнца кои носат кислород до клетките. Намалениот број на црвени крвни зрнца значи ...

Read More »

Нова болест со голема брзина се шири меѓу децата – Ова се симптомите

Нова болест со голема брзина се шири меѓу децата – Ова се симптомите

Нова инфекција која ја напаѓа устата, стапалата и рацете е предизвика од грипон виоруса, а таа почнува со покачена температура. После само еден до два дена. Се јавуваат дамки и мозолчиња на рацете на децата, а потоа на стапалата и ...

Read More »

Сок кој брзо го снижува високиот притисок

Сок кој брзо го снижува високиот притисок

Ако барате сок чии активни супстанци по природен пат со отпуштање на мускулите во ѕидовите на артериите го снижуваат покачениот крвен притисок, треба да пиете сок од целер. Испробајте ја делотворноста на овој едноставен природен лек. Податоците на Светската здравствена ...

Read More »

Ве чешаат очи, имате првут, грчеви ?

Ве чешаат очи, имате првут, грчеви ?

Калиумот заедно со натриумот, хлорот, магнезиумот и калциумот,ја  поддржаат клучната  ацидобазна рамнотежа во организмот. Човек губи калиум при обилно потење, често мокрење и повраќање.Редовната употреба на кафе и алкохол, исто така предизвикуваат хипокалемија (медицински термин за ниско ниво на калиум ...

Read More »

Јајцата од јапонска препелица – еве за која болест колку јајца треба

Јајцата од јапонска препелица – еве за која болест колку јајца треба

Јајцата од јапонска се добри за деца во развој, регенерација, подмладување на телото, корисна храна за децата. Овие јајца во себе содржат 74,6 проценти вода, 13,1 проценти протеини, 11,2 проценти масти, 1,1 процент минерали , од кои 0,5 проценти калиум, ...

Read More »

Чудесен сок – го убива ракот

Чудесен сок – го убива ракот

Овoj “чудо од пијалак” кружи веќе долго време. Славниот г-дин Сето се колне во него. Тој сака на јавноста да и се привлече вниманието, особено на оние луѓе кои боледуваат од рак. Овој пијалак може да ве заштити од лошите ...

Read More »

Комплетно прочистете го организмот со ловоров лист

Комплетно прочистете го организмот со ловоров лист

Во триста грама врела вода, ставете 5 грама ловоров лист и гответе 5 минути. Подоцна тргнете го од оган ставете го во термос да отстои. Растворот исцедете го и пијте го во текот на целиот ден во мали голтки. Не ...

Read More »

Брусница- – против инфекциите на уринарниот тракт

Брусница- – против инфекциите на уринарниот тракт

Прегледот на претходните студии за брусницата го потврдуваат старото и добро познато правило – брусницата е моќен лек за превенција и третман на уринарните инфекции. За потребите на новата студија, тимот предводен од д-р Chih -Hung Wang од Националната Тајванска ...

Read More »

Погледнете зошто канабисот лечи од канцер и епилепсија

Погледнете зошто канабисот лечи од канцер и епилепсија

Професор д-р Лумир Ондреј од Чешка и канадскиот истражувач Пол Хорнби зборуваат за пациентите болни од канцер и епилепсија кои биле излечени со помош на канабис и објаснуваат зошто откритието на лековитите својства на канабисот треба да биде третото најголемо ...

Read More »

Откритие на лекарите: Производ кој ги уништува клетките на ракот за 48 часа!

Откритие на лекарите: Производ кој ги уништува клетките на ракот за 48 часа!

Ракот на дебелото црево денес е еден од најчестите облици на рак меѓу мажите и жените. И покрај тоа што многу заболени користат разни природни лекови и препарати кои им помагаат, а многумина тврдат и дека ја спречуваат лошата болест ...

Read More »
Scroll To Top