Home / Author Archives: BabinLek (page 90)

Author Archives: BabinLek

Feed Subscription

При труење со храна – лек со лук и коријандер

При труење со храна – лек со лук и коријандер

Диалил сулфид, една од главните состојки на лукот го штити телото од труење од храна така што создава заштитен слој, а има појако дејство од некои лекови кои се користат при труење од храна,  покажуваат резултатите од истражувањето спореведено на ...

Read More »

Темјан е лекот за рак? – едно од најлековитите растенија во светот

Темјан е лекот за рак? – едно од најлековитите растенија во светот

Научници од британскиот Универзитет Лестер утврдиле дека темјанот ги убива ќелиите на тежок облик на тумор. Утврдено е и дека е особено ефикасен при лечење на ракот на јајници. Темјанот е исушена смола која може да се пронајде во сува ...

Read More »

Кога ракот ќе се појави, се храни со ова: Намирница која треба да ja исфрлите што побрзо

Кога ракот ќе се појави, се храни со ова: Намирница која треба да ja исфрлите што побрзо

За штетноста на овие намирници неретко се зборува и пишува, но сепак, многумина се уште ги консумираат… Шеќерот има значително влијание врз развојот на канцероганите клетки во организмот а многумина сепак непрестано го консумираат. Неодамнешното истражување го спровеле група научници ...

Read More »

Анита Морјани – жената со рак, паднала во кома – се вратила и лекува (Видео)

Анита Морјани – жената со рак, паднала во кома – се вратила и лекува (Видео)

Анита Морјани, жената која имала рак на лимфните жлезди во последна фаза, речиси мртва, паѓа во кома и доживува искуство блиско до смртта. Од „таму“ се враќа збогатена со прекрасно искуство кое го лечи ракот „веднаш“ и донесува интересна трансформација ...

Read More »

Косовец не заспал 33 години – по операција на ногата нешто му се пореметило (Видео)

Косовец не заспал 33 години – по операција на ногата нешто му се пореметило (Видео)

Фаик Цаноли од Приштина цели триесет и три години се соочува со проблемот со спиењето. Всушност тој не спие од 1981 година, по оперативниот зафат што му бил извршен на ногата. -Се навикнав на оваа ситуација, иако се согласувам дека ...

Read More »

Го киднапирале сопственото дете од болница и му го спасиле животот!

Го киднапирале сопственото дете од болница и му го спасиле животот!

Ашја Кинг, петгодишно момче од Велика Британија, кој се најде во центарот на вниманието на светската јавност откако родителите на своја рака го извадиле од болницата и покрај инсистирањето на лекарите да остане, е излекуван од рак. Во државната болница ...

Read More »

(ВИДЕО) 49 годишна докторка, добила девојче по молитвите во манастир

(ВИДЕО) 49 годишна докторка, добила девојче по молитвите во манастир

Во православниот манастирот Копорин во Шумадија доаѓаат жени кои немаат деца од целиот Балкан и се молат Бог да им подари рожба. Според зборовите на монахињата од манастирот не е познат бројот на брачни парови кои благодарение на молитвите во ...

Read More »

Тест – Колку долго ќе живеете?

Тест – Колку долго ќе живеете?

Пред да започнете, доколку сте маж, почетна возраст за вас е 86 години, а доколку сте жена за вас почетна возраст е 89 години. Значи, почнувајте да го решавате тестот од 86 или 89 години. Дали сте смирена личност која ...

Read More »

ЛЕК за капилари и попуштени вени

ЛЕК за капилари и попуштени вени

Испуканите капилари најчесто се јавуваат на нозете и тоа од надворешната страна над колената, а чешањето без причина може да биде симптом за нивното ширење. Едно е само сигурно, испуканите капилари како проблем даваат силен удар на вашата самодоверба. Кои ...

Read More »

Научниците се чекор поблиску до создавањето човечки срца

Научниците се чекор поблиску до создавањето човечки срца

Замислете колку поинаку би се одвивале работите ако никој нема да го напушти светот на живите додека чека за трансплантација на неговите болни органи. Наместо да чека со месеци, замислете колку би било полесно кога клетките на пациентот можат да ...

Read More »
Scroll To Top