Free songs
Home / сведоштва / Косовец не заспал 33 години – по операција на ногата нешто му се пореметило (Видео)

Косовец не заспал 33 години – по операција на ногата нешто му се пореметило (Видео)

Фаик Цаноли од Приштина цели триесет и три години се соочува со проблемот со спиењето.

faik2Всушност тој не спие од 1981 година, по оперативниот зафат што му бил извршен на ногата.

-Се навикнав на оваа ситуација, иако се согласувам дека од време на време станува неподнослива.

Постојано барам лек, но, се уште, не сум го нашол, изјави тој за телевизијата Клан Косова.

,,Се вртам во кревет, де на една, де на друга страна. Нема шанси да заспијам. Телото ми е уморно, ќе легнам но постојано сум буден. Понекогаш ќе помислам дека сум заспал но не сум. Ми пречи ме нервира а се обидов се,, вели во интервјуто за косовските медиуми Фаик.


Faik Canolli by GazetaExpressTV

Телевизијата контактирала десеттина психијатри за да дадат милење околу овој случај, но никој не сакал го коментира, иако се согласиле дека вакво нешто може да се случи.

И пребарањата на интернет потврдуваат дека ваквите случаи се можни, но се многу ретки во светот.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss