Home / Author Archives: BabinLek (page 71)

Author Archives: BabinLek

Feed Subscription

Против брчки – природна маска

Против брчки – природна маска

Потребно еден орев, ½ авокадо, една лажица павлака, гриз или пченично брашно една лажица мед. Авокадото и оревот се обработуваат во блендер до добивање на хомогена смеса. Потоа се додаваат и останатите намирници и повторно се меша. Нанесете ја маската ...

Read More »

Нема повеќе влакна: Произведен спреј што ги уништува влакната засекогаш

Нема повеќе влакна: Произведен спреј што ги уништува влакната засекогаш

На влакнестите нозе им дојде крајот. Во Велика Британија е пуштен во продажба револуционерен спреј „Inhibitif“ за кој производителите тврдат дека со континуирана употреба се намалува потребата за отстранување на влакната. Состојките во спрејот радикално го забавуваат растот на влакната.Иако ...

Read More »

Модриот патлиџан штити од создавање на тумор

Модриот патлиџан штити од создавање на тумор

Модриот или уште попознат како син патлиџан е зеленчук кој освен што може да се користи во многу јадења, во себе содржи многу лековити состојки, па редовно може да се најде на менито на скоро сите граѓани. Тој има енергетска вредност, ...

Read More »

74-годишен Ирец одбил хемотерапија и се излекувал со пченична трева

74-годишен Ирец одбил хемотерапија и се излекувал со пченична трева

Кога лекарите му рекле на 74-годишниот Дени Мекдоналд од градот Данаф во Ирска дека има рак на желудникот, кој е толку раширен што најверојатно ќе го убие во наредните три месеци, тој решил да ги игнорира нивните совети за да ...

Read More »

Чудо на повидок – Машина која и по 7ч враќа од мртвите по доживеан инфаркт

Чудо на повидок – Машина која и по 7ч враќа од мртвите по доживеан инфаркт

Чудо на повидок! Револуционерна срцева машина, наводно, може да оживее пациент кој починал од срцев удар дури и по седум часа по прогласувањето на смртта. Машина наречена ECMO ги оживува жртвите на срцев удар со земањето на крв од телото, го ...

Read More »

Традиционален кинески метод – со пареа вагината се ослободува од токсини

Традиционален кинески метод – со пареа вагината се ослободува од токсини

„Парењето“ на вагината е познато како „V-steam“ и е традиционален кинески метод преку кој вагината се ослободува од сите токсини. жената треба да клекне над сад со зовриена вода и лековити билки помеѓу кои спаѓаат босилекот, ориганото, невенот, белиот слез ...

Read More »

Дали некогаш сте голтнале гума за џвакање – еве што се случува во желудникот

Дали некогаш сте голтнале гума за џвакање – еве што се случува во желудникот

Веројатно до сега многу пати сте голтнале гума за џвакање, а исто толку пати сте слушнале како ви велат дека не смеат да се голтаат затоа што ќе ви се залепат на желудник. Сепак, вистината е поинаква. Точно е дека ...

Read More »

Сок направен дома лекува опасни тумори и рак – докажале научниците

Сок направен дома лекува опасни тумори и рак – докажале научниците

Луѓето кои имаат 75 килограми треба да земаат шест грама од овој прав. Слична доза од 4.8 грама прав од смрзнат сок се користела во склоп на неодамнешната студија. Имено, три месеци правот им го давале на заболените од метаболички ...

Read More »

Што може да ви се случи ако јадете премногу јаткасти плодови?

Што може да ви се случи ако јадете премногу јаткасти плодови?

Јаткастите плодови како што се оревите, бадемите и индиските ореви се многу здрави. Но, не се препорачуваат секојдневно да се конзумираат, ако претерате мора да го знаете следново: Многу научни истражувачки студии кажуваат дека јаткастите плодови можат да помогнат за ...

Read More »

Ова масло е замена за скапа козметика: Чисти стрии, инфекции, хидрира…

Ова масло е замена за скапа козметика: Чисти стрии, инфекции, хидрира…

Голем број жени го користат кокосовото масло за да ги отстранат старечките пеги од нивната коже. Доволно е само да го примените на саканото место, да го втриете и да оставите да отстои некое време. Првите резултати ќе бидат видливи ...

Read More »
Scroll To Top