Free songs
Home / Author Archives: BabinLek (page 361)

Author Archives: BabinLek

Feed Subscription

Едноставни лекови против стрес и нервоза

Едноставни лекови против стрес и нервоза

Големата потрошувачка на лекови за смирување ја наметнува потребата за информации за природни средства кои ги олеснуваат миговите на стрес и несоница. Ако одберете вежби за релаксација или работа на себе, нема да погрешите. Здрава опција се и природните лекови, односно ...

Read More »

Како да преживеете инфаркт ако сте сам – ова секој треба да го знае

Како да преживеете инфаркт ако сте сам – ова секој треба да го знае

Споделете го овој пост ова би требало секој да го знае. Ова е постапка која секој човек би требало да ја знае – за секој случај. Злото не бира кога ќе дојде а според истражувањата во 80 насто од случаите ...

Read More »

Народен лек за луѓе со висок шеќер

Народен лек за луѓе со висок шеќер

Потребно е да конзумирате секое утро по една супена лажица кокосово брашно, на гладно, со вода. Се гризе убаво брашното, па се пие една чаша вода откако ќе го голтнете. Бидете редовни и правете го ова само наутро. Резултатот од ...

Read More »

Крвави очи знак за висок притисок – спуштени капаци знак за мозочен удар

Крвави очи знак за висок притисок – спуштени капаци знак за мозочен удар

Здравствените експерти сметаат дека црвенилото на очите може да претставува симптом на некаква болест. Спуштените очни капаци може да укажуваат на мозочен удар и во ретки случаи на рак на белите дробови. Треперењето на окото се јавува поради зголемен стрес, ...

Read More »

Еве зошто МОРА да јадете Урми

Еве зошто МОРА да јадете Урми

Еве зошто треба да јадете барем седум урми дневно – тежат околу 70 грама, па ако ги земеш автоматски примаш 70 мг калциум кој е добар за коските, зглобовите и нервите, 35 мг фосфор кој е храна за мозокот и ...

Read More »

Чудотворната “тројна формула“ – Лек за сите видови рак

Чудотворната “тројна формула“ – Лек за сите видови рак

Постојат три растенија кои можат да ве спасат од 100 и повеќе паразити. Дали тоа ви звучи премногу нереално? Премногу добро за да е вистинито? Овие растенија се дар од природата за нас и нивната сила е огромна. Еве кои ...

Read More »

РЕВОЛУЦИОНЕРНО: Откриен нов лек против ракот на кожата

РЕВОЛУЦИОНЕРНО: Откриен нов лек против ракот на кожата

Новиот лек, кој се смета за спектакуларно откритие, покажал одлични резултати дури и кај пациенти што имаат рак на кожата во напредна фаза Судејќи според резултатите до кои неодамна дошле група научници, ракот на кожата наскоро ќе биде целосно излечива болест. ...

Read More »

Нема веќе умирање од рак – лекот бил во цревата тврдат научници

Нема веќе умирање од рак – лекот бил во цревата тврдат научници

„Сите тумори на различни ткива и органи може да се убијат со силна дози на хемотерапија и зрачење, но проблем е што со  третманот на метастазирани тумори пред се’ се убива пациентот”. Решението кое би можело да овозможи лекување на ...

Read More »

Лекување со вендузи

Лекување со вендузи

Зборот вендуза има арапско потекло и накратко значењето му е, цица или цицање млеко, а се користел за да се објасни дренирање на градите на мајката додека бебето цица. Оваа древна постапка за лекување на многу болести прво се применувала ...

Read More »
Scroll To Top