Home / бабини рецепти / Народен лек за луѓе со висок шеќер

Народен лек за луѓе со висок шеќер

kokosovo_brasnoПотребно е да конзумирате секое утро по една супена лажица кокосово брашно, на гладно, со вода.

Се гризе убаво брашното, па се пие една чаша вода откако ќе го голтнете. Бидете редовни и правете го ова само наутро.

Резултатот од намален шеќер набрзо станува видлив.

One comment

  1. Мислиш се џвака :))))))))))))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top