Home / Болести и лечење / Чудотворната “тројна формула“ – Лек за сите видови рак

Чудотворната “тројна формула“ – Лек за сите видови рак

Постојат три растенија кои можат да ве спасат од 100 и повеќе паразити. Дали тоа ви звучи премногу нереално? Премногу добро за да е вистинито? Овие растенија се дар од природата за нас и нивната сила е огромна. Еве кои се тие:

Млад зелен орев,

Пелин,

Каранфил

ImageJ=1.44eОвие три растенија треба да се користат заедно. Оревот и пелинот ги убиваат возрасните паразити во различен стадиум на развој и најмалку 100 видови од нив. Каранфилот ги убива нивните метастази. Само ако ги користите трите компоненти заедно ќе се ослободите од дивото месо или ракот што како паразит го нападнал организмот. Ако само ги убиете возрасните клетки, новите наскоро ќе преминат во нови возрасни.

За лекот се користат зелените лушпи од младите ореви. Лековитите својства ги има во растенето само кога кората е зелена. Голем емајлиран или керамички сад (не метален) со капацитет од околу 5 литри се полни до горе со зелени лушпи од ореви. Се додава етил алкохол се до горе, за да се покријат лушпите. Се додава половина лажица витамин Ц во прав. Покријте го садот со фолија и залепете. Така треба да одстои 3 дена. Смесата се процедува и се распределува во стерилни стаклени садови.

Пелин – Количеството кое е неопходно е сосема мало, но сепак не може без него. Откако ќе го исушите пелинот треба да се истолчи за да се добие прав и да се стави во празни капсули или во стаклен сад.

Третото растение кое ви е потребно е каранфил. Потребно е само да се смели како пелинот и да се добие прав. Се чува исто така или во капсули или во стаклен сад.

Начин на употреба:

Тинктурата од ореви се пие по една кафена лажичка растворена во половина чаша вода наутро. Ако сте над 70 кг пијте по 2 лажички, а ако сте над 90 кг по 3. За тешки болни дозата може да се дуплира и се пие до целосно излекување.

Пелин – Количината што треба да ја користите е две капсули пелин во прав пред вечера и процедурата трае 14 дена. После тоа се пие по една капсула секој ден до излекување.

Каранфил – се конзумира по една капсула каранфил во прав три пати дневно пред главните оброци. После десетиот ден земате по една капсула пред вечера до излекување.

Извор – Попара.мк

3 comments

  1. Ve molam kazetemi kade da se snabdam so pelinot,karanfilot, mladiot zelen pelin vo kapsuli, dali gi ima vo aptekite i vo ki?

  2. ve molam kazetemi kade da gi najdam mladiot zelen orev, pelinot i karanfilot vo kapsuli. Dali gi ima vo aptekite i vo koi se naogat?

  3. Ke ve molam da mi objasnite gramazata na kapsulite , za kakvi kapsuli stanuva zbor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top