Home / Author Archives: BabinLek (page 332)

Author Archives: BabinLek

Feed Subscription

Откриен мед кој ги убива сите бактерии

Откриен мед кој ги убива сите бактерии

Австралиските истражувачи биле изненадени од откриениот мед кој што ги уништува сите видови на бактерии. Може да се нанесе надворешно и да делува на инфекциите на кожата, или пак на гребнатини и гризнати места.

Read More »

Исповед: Србин се излечил од редок вид на рак само со природни лекови

Исповед: Србин се излечил од редок вид на рак само со природни лекови

Во медиумите во Австралија овие денови често се појавува27 Србин, Јован Пејиќ, бизнисмен од Канбере, кој со сокови добиени од билки, овошје и зеленчук успел да го „победи“ канцерот во крвта. -Имав 24 години кога открив дека имам редок вид ...

Read More »

15-годишно момче ја менува медицината (Видео)

15-годишно момче ја менува медицината (Видео)

Кога Џек Андрака им пришол на научниците за помош, тие му рекле дека неговиот план никогаш нема да успее. Овој средношколец развил нов тест за откривање на рак на панкреасот во раната фаза. Во декември, Џек ја освоил престижната награда ...

Read More »

Пронајден лекот за детска леукемија

Пронајден лекот за детска леукемија

Благодарејќи на меѓународна студија, која ја водат чешки лекари, шансите за излекување на децата болни од акутна леукемија се речиси 90 проценти, јави дописникот на МИА од Прага. Резултатите, кои прво ги објавија некои специјализирани американски медиуми, пред чешките новинари ...

Read More »

Со матични клетки против ќелавост

Со матични клетки против ќелавост

Експерименти на американски научници од Универзитетот Пенсилванија укажуваат на можноста на користење матични клетки во третирање на ќелавоста, пренесува Плус Инфо. Според научното списание „Nature Communications“, тестирањата спроведени врз глувци покажуваат дека со помош на матични клетки е можно да ...

Read More »

Како да ја излечите алергијата на кикирики?

Како да ја излечите алергијата на кикирики?

Лекарите тврдат дека науката е на пат да ја излечи алергијата на кикирики хранејќи ги децата со она што телото го отфрла, а така ќе ја создаваат толеранцијата која може да им го спаси животот. Мали дози на прав од ...

Read More »

Вакцините одат во историјата – доаѓаат фластерите

Вакцините одат во историјата – доаѓаат фластерите

Еден од најстрашните кошмари од детството – примањето инекција – наскоро би можел да отиде во заборав! Од институтот за технологија „Масачусетс“, стигнува веста дека омразените боцки наскоро можат да бидат заменети со фластери со микроигли.

Read More »

Обавезно прочитајте и споделете: Ова се чудо од едноставни лекови за рак

Обавезно прочитајте и споделете: Ова се чудо од едноставни лекови за рак

Постојат многу познати природни лекови за ефективна борба со ракот, а најважно од се е организмот да е здрав за самиот да се избори. Ако познавате некој кој се бори со ракот, ве молиме да му ги доставите овие информации, ...

Read More »
Scroll To Top